Zdraví, Životní styl

Pití piva způsobuje vzácnou chorobu, o které lékaři ještě nedávno neměli ani ponětí

Při pití piva hrozí nejen komplikace v podobě opilosti, ale objevit se po čase může také pivní břicho nebo další zdravotní problémy. Zdravotní potíže spojené s alkoholem jsou velmi časté. Dávejte si pozor na množství, které vypijete. Pivo totiž může způsobit také otok mozku. Hyponatrémie je porucha, která je způsobená nedostatkem sodíku v těle.

Nejen sportovci by si měli dát pozor

Tato nemoc se objevuje nejen u sportovců, ale také u malých dětí nebo lidí, kteří trpí chronickým průjmem. Jestliže jste milovníkem piva, měli byste si na hyponatrémii dávat velký pozor. V důsledku nadměrného pití piva klesne hladina sodíku a stoupne hladina vody v těle. Mezi příznaky tohoto onemocnění patří nevolnost, potíže se soustředěním a také zmatenost.

Někdy můžete pociťovat také bolesti hlavy, objevit se může v horších případech také ztráta vědomí. Příznaky ale nemusí být patrné na první pohled. Jestliže hladina sodíku klesá dlouhodobě, může to vést až k otoku mozku, v ojedinělých případech dojde dokonce ke smrti. Proto je potřeba své tělo sledovat, protože vám dá najevo, pokud s ním není něco v pořádku.

Zdroj obrázku: Freepik

Kolik piv už je nad rámec normálu?

Jestliže je léto a pořádáte grilování u sebe na zahradě, určitě budete podávat alkohol. Ke grilovanému masu nebo zelenině se bude hodit pivo i víno. Jak ale určit množství, které je ještě normální a které už může způsobit zdravotní potíže? Záleží to na jednotlivci. Ohrožení jsou především starší lidé, kteří pijí pravidelně a delší dobu a nedbají na zdravý životní styl.

Jestli si dáte jedno nebo tři piva příležitostně, neměli byste být žádnou nemocí ohroženi. Tento stav, který jsme si představili, lékaři až do roku 1971 vůbec neznali. Dbejte ale na to, abyste to s alkoholem nepřeháněli a aby se nedostal do rukou malým dětem. Pravidelně sportujte a především jezte zdravě.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/hyponatremia