Móda

Pečujte o svůj úsměv v pohodlí domova. Obyčejné suroviny dopomohou ke krásným a zdravým zubům

Existuje několik způsobů, jakými docílit toho, že budete mít přirozeně krásné zuby. Nebudete muset utrácet velké peníze za odborníky a profesionály, kteří se zabývají bělením nebo čištěním zubů. Postačí k tomu jednoduché suroviny, které možná najdete ve své domácnosti.

Zubní problémy dají člověku zabrat

Jestli máte zdravé zuby, máte vyhráno. Spousta lidí ale takové štěstí nemá a musí mnohem častěji navštěvovat nejen samotného zubaře, ale také dentálního hygienistu a další odborníky, kteří mu radí s péči o zuby. Jsou ale také lidé, kteří se o zuby starají velmi pečlivě a nevyhýbají se jim kazy nebo zubní kámen.

Proto vám poradíme čtyři způsoby, jak mít dokonalé zuby. Zkuste smíchat 2 drcené tablety živočišného uhlí se lžičkou vody nebo kapkou hřebíčkového oleje. Takto připravenou směs dejte na zubní kartáček a zuby si čistěte tři minuty. Poté si vypláchněte ústa a zuby si přejeďte ještě obyčejnou zubní pastou. Tento postup opakujte jednou týdně.

Zdroj obrázku: Freepik

Ústa si můžete vypláchnout tymiánem 

Tymián je bylina, která se hodí na vyplachování ústní dutiny. Stačí lžíci tymiánu zalít 200 ml vroucí vody, přikrýt pokličkou a nechat deset minut odstát. Následně nechte vychladnout, dejte si malé množství infuze do úst a vyplachujte. Po 3 minutách vyplivněte a znovu ústa vypláchněte novou dávkou. Dělejte tak denně a uvidíte, že se stav vašich úst a zubů velmi zlepší.

Pokud máte doma kokosový olej, můžete ho využít k péči o ústa a ústní dutinu. Po vyčištění zubů si dejte malé množství oleje do úst. Nechte dvacet minut působit a poté vyplivněte a ústa si vypláchněte teplou vodou. Pomoci může i jablečný ocet. Přidejte dvě lžíce octa do sklenice teplé vody a směsí si ústa vyplachujte. Hodí se jako první pomoc při osvěžení dechu. Díky těmto tipům budete mít krásné nejen zuby, ale také svěží ústa.

Zdroj: https://www.divinesmiles.com/blog/dentists-secrets-revealed-how-to-have-beautiful-teeth/