Zdraví

Od nadměrného pocení a zápachu uleví přírodní prostředky i změna jídelníčku

Jestliže pravidelně používáte deodoranty nebo antiperspiranty a stejně vidíte mokré skvrny v podpaží na svém tričku nebo halence, je nutné použít způsoby, které tomu zabrání. Někdy i ty nejlepší přípravky z lékárny nemusí účinkovat, sáhnout tak můžete po přírodních metodách.

Příroda nabízí nejlepší řešení

Použít můžete například jasmín, který se může pochlubit dezinfekčními vlastnostmi. Pomáhá právě při nadměrném pocení, sníží také tělesný pach. Můžete si z jasmínu udělat například koupel. Stačí 4 lžíce jasmínu nasypat do nádoby, zalít vroucí vodou, nechat 10 minut louhovat a nalít do horké vany. Koupel by neměla být dlouhá, maximálně dvacet minut. Můžete ji ale opakovat každý den.

Doporučený článek:  Sladká kobliha k snídani zní jako ideální start dne. Ve skutečnosti je pro tělo pohroma

Stejně bude účinkovat také dub listnatý. Ten obsahuje taniny, které pocení potlačují. Můžete si pomocí jeho kůry potírat podpaží. Smíchejte 5 lžic dubové kůry, nalijte na ni litr studené vody, deset minut vařte a nakonec vývar použijte na podpaží. Můžete si ho také nalít do vany a užít si několikaminutovou koupel. K dubu můžete přidat také heřmánek, který zvýší jeho účinky.

Zdroj obrázku: Freepik

Správnými potravinami můžete pocení regulovat

Šalvěj je bylina, která čistí, dezinfikuje a také osvěží podpaží. Snižuje vznik potu a s její pomocí si můžete připravit antiperspirant. 4 lžičky bylinky smíchejte s 50 ml vroucí vody, uvařte, nechte vychladnout a přeceďte. Poté smíchejte čtyři lžičky bramborové mouky a jedlé sody, přidejte tři lžíce kokosového oleje, 4 lžičky vychladlé směsi a 10 kapek šalvějového oleje. Ve sklenici zamíchejte a po každém sprchování se potřete výslednou směsí.

Doporučený článek:  Vitamin C je v těle nepostradatelný

Pocení a jeho zápach ovlivňují také potraviny, které jíte. Jestli si dopřáváte smažená jídla nebo sladkosti či pálivé potraviny, můžete to poznat i na svém potu, který vylučujete. Pokud se zaměříte na zdravé potraviny, určitě poznáte rozdíl, možná se přestanete tolik potit nebo váš pot nebude tolik zapáchat. Vyzkoušejte domácí metody, ale pokud nebudou fungovat, můžete sáhnout po zakoupených deodorantech.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-stop-sweating