Zdraví, Životní styl

Nadváha zatíží každý kloub a sval v těle. Zdravý pohyb tělu uleví

Mnoho lidí si ani neuvědomuje, že svým stravováním nebo nedostatkem pohybu můžou dosáhnout toho, že bude trpět páteř nebo klouby. Příčinou těchto problémů je hlavně nadbytek kilogramů. Poznáte to podle toho, že máte bolesti hlavy, zad, ale také se objeví depresivní stavy. Přitom je to jednoduché, musíte se věnovat především sobě.

Špatná strava má obrovský vliv na zdraví

Až polovina lidí, kteří trpí nadváhou nebo mají obezitu, mají problémy také s bolestmi páteře, zad nebo kloubů. Nadbytečné kilogramy znamenají, že musíte mnohem více zapojovat jiné svaly a klouby, které pak tíha velmi namáhá. Kilogramy navíc mohou ovlivnit hlavně váš pohyb, který bude náročnější. Pokud člověk není aktivní a nemá žádnou fyzickou činnost, snadno se dostane do kruhu, ze kterého je velmi těžké vystoupit.

Při nadbytečných kilogramech je nutné se začít hlavně pohybovat. Se správnými cviky vám může pomoci například fyzioterapeut, který bude vědět, co máte procvičovat, aby se vám svaly nezkracovaly a zároveň jste se zbavili kilogramů navíc. Díky tomu, že budete udržovat zdravou váhu, docílíte také toho, že se vám bude lépe cvičit a pohyb bude celkově mnohem snazší.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak může nadváha ovlivnit váš pohyb?

Většina svalů, které máme v trupu, je napojena na páteř. Vnitřní orgány jsou si velmi podobné, potřebují dostatek prostoru, aby mohly správně fungovat. Tělo je pak jeden celek, a tím pádem zapojuje při pohybu veškeré svaly. Právě jejich pohyb může být velmi ovlivněn kilogramy navíc, které získáte nejen nezdravou stravou, ale také nedostatečným pohybem.

Bolesti z obezity mohou být velmi intenzivní. Zatěžována je hlavně páteř, břišní svaly jsou spojené přímo s ní. Příznaky bolesti se projeví velmi rychle, a proto lidé s nadváhou musí se svými zdravotními komplikacemi rychle něco dělat. Tíhou kilogramů navíc jsou svaly přetěžovány, stejně jako klouby. Z dlouhodobého hlediska bude nutné zhubnout a přidat pohyb, který jim nebude škodit.

Zdroj: https://www.obesityaction.org/resources/what-your-weight-means-for-your-bones/