Životní styl

Problémy s usínáním budou minulostí. Díky jednoduché metodě budete během pár chvil v říši snů

Spánek je pro naše tělo nesmírně důležitý, protože během něj odpočívá, regeneruje a připravuje se na další den. Jen díky tomu jsme schopni správně fungovat a nejsme neustále unavení. Bohužel mnoho lidí má dnes velké problémy s usínáním a nespavostí. Naštěstí se ukázalo, že existuje jednoduchá metoda, díky které usnete velmi rychle a snadno. Vyspíte se do růžova a budete mít před sebou velmi produktivní den bez zbytečného zívání.

Proč je pro nás spánek extrémně důležitý?

Spánek je životní nezbytností, bez které nemůžeme fungovat. Během spánku probíhá mnoho fyziologických procesů, které mají velký vliv na imunitní systém, metabolismus, nervovou soustavu, srdeční rytmus, tlak a celkovou regeneraci organismu. Lidé, kteří mají problémy se spánkem, se obvykle potýkají s problémy s koncentrací, pamětí a nechají se velmi snadno rozptýlit.

Doporučený článek:  Moderní svět klade stále větší nároky. Odpojte se a zaměřte se znovu na sebe

Dlouhodobé problémy se spánkem mohou vést k vážným zdravotním problémům, změnám nálady i depresím. Podle odborníků dospělý člověk potřebuje sedm až devět hodin spánku denně, aby se jeho tělo dokázalo dostatečně regenerovat. Mnoho lidí má v dnešní době problémy s usínáním a spí po velmi krátkou dobu. Naštěstí existuje jednoduchý způsob, jak tento problém ze svého života odstranit.

Zdroj obrázku: Freepik

Metoda 4-7-8 vám pomůže snadno a rychle usnout

Jistě už jste slyšeli o tom, že dechová cvičení dokáží člověka nádherně a velmi rychle uklidnit, i když je vystaven stresové situaci. Stejně to funguje před spaním. Abyste mohli rychle usnout, musíte uklidnit svůj mozek a připravit ho na spánek. To je dnes velmi těžké kvůli rychlému stylu života a moderním technologiím, které si často nosíme i do postele.

Doporučený článek:  Otevřené okno v ložnici zlepší kvalitu spánku

Až budete chtít usnout, soustřeďte se na svůj dech. Nejprve vydechujte ústy a poté se čtyři vteřiny nadechujte nosem. Následně zadržte dech na sedm vteřin. Nakonec osm vteřin klidně dýchejte a celý proces opakujte znovu a znovu. Špička jazyka by se při nádechu a výdechu měla nacházet těsně za zuby a dotýkat se patra. Uvidíte, že během chvilky budete klidní a velmi rychle usnete.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/4-7-8-breathing