Stravování, Zdraví

Místo cukru nebo mléka raději citrón. Taková káva pomůže zhubnout a pokožka bude jen zářit

Mnoho lidí pije čaj nebo vodu s přidáním citrónu. Slyšeli jste už ale o kombinaci kávy a tohoto citrusového ovoce? I když je to poměrně neobvyklé spojení, má mnoho zdravotních vlastností. Kromě toho tyto složky podporují proces hubnutí a zlepšují stav pokožky.

Jak funguje káva s citrónem

V každé kuchyni určitě tyto dvě ingredience naleznete. Obě mají mnoho zdravotních vlastností a podporují práci těla. Káva je zdrojem kofeinu, který dodává energii a stimuluje tělo k činnosti. Kromě toho má kyselina chlorogenová obsažená v kávě ​​antibakteriální a protiplísňové účinky. Citrón je na druhé straně velmi bohatý na vitamín C, který posiluje imunitu a čistí tělo od toxinů.

Odpověď na otázku, zda se dá díky této kombinaci zhubnout, není jednoznačná. Aby tato směs přinesla takové účinky, její pití by se mělo kombinovat se správnou stravou a fyzickou aktivitou. Kofein podporuje metabolické procesy a pomáhá udržovat hmotnost na správné úrovni. A pektin obsažený v citrónové šťávě snižuje pocit hladu.

Zdroj obrázku: Freepik

Zlepšení stavu pokožky

Antioxidanty obsažené v citrónové šťávě chrání pokožku před stárnutím. Kromě toho vitamín C, který je součástí tohoto ovoce, stimuluje produkci kolagenu. Díky tomuto proteinu je pokožka hladká a elastická. Na druhé straně kyselina chlorogenová obsažená v kávě zvlhčuje pokožku a zlepšuje její prokrvení.

Při pití kávy s citrónem je třeba mít na paměti několik věcí. Za prvé, běžně šířený názor, že kombinace těchto dvou produktů pomáhá v boji proti kocovině, je nesprávný. Účinek může být na druhé straně právě zcela opačný. Ano, citrón obsahuje mnoho mikroelementů, které posilují náš stav, ale káva má močopudný účinek. Takže to může vést ještě k větší dehydrataci těla a zhoršení kocovinových stavů.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/coffee-with-lemon