Zdraví

Léčbu ledvinových kamenů urychlí správná domácí péče

Ledvinové kameny mohou být velmi bolestivým onemocněním. Potýká se s nimi spousta lidí starších 30 let. Jak ale zabránit tomu, aby se ledvinové kameny objevily ve vašem těle? Prevence je v tomto ohledu velmi důležitá a neměla by se zanedbávat. Navíc můžete využít přírodních metod, které jsou snadno dostupné.

Jak moc mohou ledvinové kameny bolet?

Z čeho se vlastně ledvinové kameny tvoří? Příčin může být mnoho. Můžou být podníceny například genetickými poruchami, ale také tím, co jíte. Hromadění vápenatých solí může být další příčinou jejich tvorby. Kameny mohou zůstat nejen v ledvinách, ale z tohoto orgánu se mohou dostat do močovodů a močového měchýře. Jak mohou ledvinové kameny bolet? Poznáte to podle některých příznaků.

Doporučený článek:  Všeho moc škodí. Přílišná hydratace tělu vůbec neprospěje, při pití je třeba opatrnost

Můžete pociťovat bolesti při močení, také se objeví pocit slabosti nebo pocení. Nevolnost nebo zvracení jsou také častými příznaky onemocnění. Kámen se může dostat do močovodu, a tím pádem může způsobit opravdu velké bolesti. V takovém případě bude nezbytné navštívit lékaře, který rychle pomůže. Jak ale ledvinové kameny vyléčit v pohodlí domova? Můžete vyzkoušet přírodní metody.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak poznáte ledvinové kameny a jak je léčit?

Ledvinové kameny lze poznat pouze na ultrazvuku. Poté budete muset absolvovat ještě několik vyšetření. V případě urolitiázy pak stačí dodržovat dietu a užívat léky, které dokážou rozpustit kameny. Taková léčba může trvat několik týdnů. V případě horšího výsledku – nefrolitiázy – bude nutné nasadit silnější léky. Ve většině případů ale kameny odejdou společně s močí, nebudete tak potřebovat žádné léky.

Doporučený článek:  Oslaďte si život i bez cukru. Zdravější alternativy jsou skvělé do čaje i při pečení

Jestli chcete tento proces urychlit, můžete tomu pomoci. Zkuste například skákat přes švihadlo nebo lézt po schodech. Abyste ledvinovým kamenům předešli, můžete vyzkoušet nejen nálevy z přesličky nebo kopřivy, ovocné čaje budou také vhodné. Voda s citronovou šťávou může podpořit nejen metabolismus, ale ochrání vaše ledviny před vznikem kamenů.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/kidney-stones/symptoms-causes/syc-20355755, https://www.nhs.uk/conditions/kidney-stones/symptoms/, https://share.upmc.com/2022/04/how-to-treat-kidney-stones-at-home/, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK559101/, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK559227/