Zdraví

Inhalační oleje uleví při nachlazení a stresu

Inhalační oleje mohou pomoci při různých nemocech nebo problémech. Můžete je pořídit za malé peníze a udělají velkou službu. Jejich účinky jsou v některých zemích ceněné již po generace, a proto se vyplatí je mít ve své lékárničce. Budou se hodit nejen k inhalační proceduře, ale také si je můžete nakapat do koupele.

Proč je dobré používat domácí inhalace?

Inhalace patří mezi způsoby, které jsou vhodné pro pročištění dýchacích cest. Díky nim se můžete zbavit nejen otravné rýmy, ale také nepříjemného kašle. Nachlazení nebo chřipka už nebudou mít šanci. Pokud zvolíte správný olej, můžete si být jisti, že vám hodně pomůže, ať si olej nakapete do hrnce s horkou vodou, nebo se v něm vykoupete. Inhalace dokáže uvolnit dýchací cesty a také zvlhčit horní cesty dýchací, čímž usnadní dýchání.

Doporučený článek:  Kvasnice redukují kožní problémy, jsou vhodným doplňkem domácí kosmetiky

Navíc inhalace fungují také v případě infekcí. Relaxační účinky jsou jen bonusem navíc. Jak ale inhalaci správně provést? Na trhu najdete mnoho pomocníků, například inhalátory nebo nebulizéry. K inhalaci ale můžete použít i obyčejný hrnec a ručník. Do vroucí vody nakapejte olej, zakryjte si hlavu ručníkem a nakloňte se nad páru. Vdechujte nosem a vydechujte ústy.

Zdroj obrázku: Freepik

Inhalace není vhodná pro každého

Inhalace není vhodná pro každého člověka. Mohou se objevit vysoké horečky, respirační krvácení nebo záchvaty. V případě, že trpíte chronickými onemocněními, pro vás inhalace také nebude vhodná metoda k uzdravení. Citlivá pleť může horkou párou trpět, takže si dávejte pozor také na tuto kontraindikaci. A jaké inhalační oleje existují? Je jich velmi mnoho, některé se vám budou hodit i doma.

Doporučený článek:  Kakao příjemně zahřeje a pomůže snížit hladinu cholesterolu

Inhalačních olejů je celá řada. Tymiánový olej bude skvěle fungovat na protažení horních cest dýchacích. Usnadní vykašlávání a snižuje záněty. Borovicový olej působí antisepticky a pomůže od bolesti v krku nebo proti kašli. Mátový olej má uklidňující účinek a pomůže s usínáním.

Zdroj: https://naturallythinking.com/essential-oil-inhalation-guide, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7163989/, https://www.webmd.com/diet/health-benefits-essential-oils, https://www.healthline.com/health/are-essential-oils-safe, https://www.healthline.com/health/thyme-oil, https://www.healthline.com/health/pine-oil, https://www.nccih.nih.gov/health/peppermint-oil