Rady a tipy

Epsomská sůl působí blahodárně na pokožku i regeneraci svalů

Epsomská sůl v posledních letech získala velkou oblibu, protože ji můžeme použít k uvolňující koupeli, odstranění nedokonalostí pleti i zjemnění zrohovatělé kůže na chodidlech. Jedná se o jedinečnou látku, která má blahodárné účinky na naše tělo, a její použití je velmi jednoduché. Podívejme se na všechno, co vás může o epsomské soli zajímat.

Co je epsomská sůl?

Tento druh soli se hojně používá v kosmetickém průmyslu a přírodní kosmetice. Její název pochází z anglického města Epsom, kde byla objevena. Došlo k tomu v 17. století a dnes se jedná o velmi cenný produkt, který mnoho lidí vyhledává a využívá pro jeho blahodárné vlastnosti. Její potenciál můžete využít i vy ve své koupelně. Jak na to?

Doporučený článek:  Skvrny od ovoce zmizí díky žlučovému mýdlu, octu a horké vodě

Sůl do koupele, kterou musíte vyzkoušet!

Máte k dispozici vanu? Jestli ano, tak byste toho měli využít. Koupel v epsomské soli se doporučuje pro všechny, kdo mají za sebou náročný den v práci, cítí se ve stresu nebo mají problémy s usínáním. Skvělé účinky má také pro sportovce, protože dokáže efektivně regenerovat svaly, což je ve sportu velmi důležité. Navíc zklidní nervy a zlepší stav pokožky. Stačí, když do koupele přidáte dva šálky soli a budete se koupat alespoň 15 minut.

Doporučený článek:  Masové rolky udrží pohromadě párátka nebo provázek
Zdroj obrázku: Freepik

Hydratace chodidel může být velmi jednoduchá

Máčení nohou v epsomské soli je velmi známý způsob, jak tento produkt využít. Do lavoru s teplou vodou přidejte dvě nebo tři lžíce soli. Vložte nohy do vody a nechte je tam, dokud voda nebude studená. Poté odstaňte odumřelou pokožku, chodidla otřete a namažte hydratačním krémem. Nezapomeňte si vzít čisté ponožky, aby se mohla sůl důkladně vstřebat. Vaše nohy budou krásně měkké a bez ztvrdlých částí kůže.

Epsomská sůl na akné

Připravte si masku ze soli a přírodního medu. Nechte na pleti působit 15 minut a opláchněte. Tato kombinace bude regulovat vylučování kožního mazu a čistit póry. Díky tomu pomůže lidem nejen s akné, ale také s černými tečkami. Pleť bude nádherně čistá, jasná a zdravá.

Zdroj: https://health.clevelandclinic.org/7-things-you-probably-didnt-know-about-epsom-salt/, https://www.healthline.com/nutrition/epsom-salt-benefits-uses, https://www.webmd.com/a-to-z-guides/epsom-salt-bath, https://www.webmd.com/pain-management/health-benefits-of-a-foot-soak