Móda, Rady a tipy

Domácí triky, jak roztáhnout příliš těsnou obuv

Boty, které jsme si vyzkoušeli v obchodě, nám obvykle skvěle padnou. Během prvních dnů jejich nošení se však projeví nepříjemné tlačení. Několik osvědčených způsobů však zajistí, aby vaše nové boty způsobovaly jen radost a žádné utrpení.

Záleží na materiálu

Natahování bot ve velké míře závisí na materiálu, ze kterého je obuv vyrobena. Kotníkové boty z přírodní kůže budou na toto ošetření nejcitlivější, proto si dávejte pozor, abyste nepoškodili materiál. Kožená obuv se začne pohodlně nosit až po třech měsících, takže pokud vás takové boty zpočátku tlačí, nemusíte jít hned měnit velikost. Tento materiál se dokáže chodidlu přizpůsobit.

Doporučený článek:  Přesazení vdechne rostlinám nový život. Ve špatný čas je ale může úplně zničit

Přinášíme vám bezpečný způsob, jak natáhnout kožené boty, aniž byste je poškodili. Nejlepší je zvolit si roztahovací zařízení s možností nastavení délky, které je vyrobeno ze dřeva. Chcete-li boty natahovat pomocí takového zařízení, musíte ho vložit do boty a jemně zvětšovat velkost. Dalším způsobem je také vložení mírně vlhkých a tlustých ponožek na roztahovací zařízení na noc. Následující den si boty vyzkoušejte, abyste věděli, zda jim to pomohlo.

Zdroj obrázku: Freepik

Teplý vzduch

Zkuste nasměrovat teplý vzduch z fénu na boty a opatrně je zahřívejte několik minut. Když je materiál zahřátý, stane se pružnějším. Boty si obujte a pokuste se v nich nějaký čas chodit, aby se roztáhly. Pokud nemáte doma fén, můžete zkusit zahřát materiál horkou párou. Jednoduše uvařte v hrnci vodu a podržte boty několik minut nad párou. Když je vnitřek bot vlhký a teplý, položte si je na nohy. Chůze po domě je roztáhne a vy si můžete užít pohodlnější obuv.

Doporučený článek:  Tradiční vývar ozvláštní paprika, rajče nebo mléko

Můžete také zkusit boty roztáhnout pomocí vlhkých novin. Namočte noviny do vody a vytvořte z nich koule. Nezapomeňte přebytečnou vodu z novin vyždímat. Boty důkladně naplňte novinami a takto je odložte na 24 hodin. Vlhký papír kůži zjemní a učiní ji pružnější a lépe přizpůsobivou.

Zdroj: https://www.independent.co.uk/life-style/fashion/shoes-how-to-break-in-stretch-quickly-fast-heels-rubbing-pain-too-small-blisters-a8116536.html