Stravování, Zdraví

Domácí banánová zmrzlina osvěží a prospěje zdraví víc než kupovaná

Milujete zmrzlinu? A zkoušeli jste si někdy připravit skvělou domácí a pouze z banánů? Banánová zmrzlina patří mezi nejoblíbenější druhy. Je to produkt, který si můžete sami vyrobit, a budete vědět, z čeho přesně je vyrobený. Jedná se o zdravý dezert, díky kterému nebudete mít výčitky, že si dáváte něco sladkého. Banány jsou totiž plné vitaminů, které pomohou pevnému zdraví.

Proč je banán tak výživným ovocem?

V banánech najdete hlavně draslík, ale také vitaminy C nebo K. Zmrzlina obsahuje také mléko, které je zase bohaté na vápník a fosfor, což jsou minerály, které naše tělo také potřebuje k tomu, aby správně fungovalo. Proto by banánová zmrzlina neměla chybět ve vašem jídelníčku, i když samozřejmě ne na denní bázi. Jak si takovou zmrzlinu vyrobit?

Doporučený článek:  Šetřete na potravinách chytře a dopřejte si kvalitu i bez zbytečného utrácení

Draslík, který v banánech najdete, pomáhat stimulovat sekreci inzulinu. Další složkou banánu je vitamin C, který je důležitý pro naši imunitu, a také vitamin K, který zase posiluje oči. Zmrzlina se vyrábí nejen z daného ovoce, ale také obsahuje mléko nebo smetanu. Jsou to produkty, které jsou pro naše tělo také důležité. Kdo by speciálně měl jíst banánovou zmrzlinu?

Zdroj obrázku: Freepik

Máte vysoký krevní tlak? Dejte si banánové osvěžení

Banánová zmrzlina je vhodná především pro ty, kteří trpí hypertenzí. Draslík totiž mimo jiné reguluje krevní tlak. Sníží také hladinu špatného cholesterolu, nebude vás ohrožovat infarkt ani mrtvice. Domácí banánová zmrzlina je hotová skoro hned, a jestli bojujete s nedostatkem železa, určitě vám pomůže.

Doporučený článek:  Lidé kvůli ní pláčou, přesto je nejlepším parťákem do sychravých dnů. Cibule vyléčí nejednu nemoc

Na přípravu banánové zmrzliny budete potřebovat pouze banány, mléko a na posypání například čokoládové hobliny. Banány nakrájejte na plátky, dejte zamrazit a nakonec je vložte do mísy. Přidejte mléko, zamíchejte a poté směs nalijte do kelímků a posypte čokoládovými hoblinami. Podávat ji pak můžete jako samostatný dezert, který ještě ozdobíte šlehačkou.

Zdroj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4816263/, https://www.adityabirlacapital.com/healthinsurance/active-together/2020/08/10/how-to-control-high-blood-pressure-with-bananas/, https://fitglowbeauty.com/blogs/fitglow-blog/why-you-need-vitamin-k-in-your-eye-care-fitglow-beauty, https://academic.oup.com/endo/article/103/6/2207/2618804, https://www.healthline.com/nutrition/foods/bananas, https://www.tasteofhome.com/recipes/best-banana-ice-cream/