Zdraví

Oslabenou imunitu dá tělo najevo několika příznaky. Potřebuje dodat energii a vitaminy

Lidský imunitní systém je velice chytrý, a pokud není něco v pořádku, dá to najevo. Na nás je jen sledovat své tělo a pozorovat signály, které nám vysílá. Někdy je to velmi jednoduché, v jiných případech se ale musí projevit několik příznaků najednou, abychom své zdraví začali řešit. Jaké neviditelné známky nám může tělo vysílat, pokud je slabá imunita?

Příznaky nemusí být patrné na první pohled

Jestli nevidíte, že máte oslabenou imunitu, možná to bude zřetelnější z toho, jak se vaše tělo chová. Můžete být například nemocní častěji, než je obvyklé. Je to známka toho, že se tělo nedokáže s nemocí poprat, a proto vám pošle několik signálů, že je potřeba imunitu malinko nakopnout a podpořit ji vitaminy a dalšími látkami. Dopřejte si dostatek ovoce a zeleniny, otužujte se a pravidelně se pohybujte.

Doporučený článek:  Bolest hlavy může trvat až 3 dny. Příčiny bývají různé, léčba není vždy stoprocentní

V některých případech může rýma trvat i několik týdnů. Nemusí být vůbec infekční, ale je to velmi otravné. Dalším příznakem, že s tělem není něco v pořádku, může být neustálá ospalost a únava. Je to příznak, podle kterého se dá snadno poznat, že je něco špatně. Vstáváte unavení, i když jste spali 8 hodin, a večer se těšíte, že si zase zalezete do postele? Vaše imunita potřebuje nastartovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Některé příznaky poznáte na svém těle okamžitě

Při oslabené imunitě mohou začít padat vlasy nebo se vám budou třepit nehty. Je to znak toho, že se tělo potřebuje vyrovnat s nedostatkem vitaminů a minerálů. Poškozené nehty jsou důsledkem nedostatku železa a projevit se může také anémie. Nepodceňujte signály, které vám tělo vysílá, protože se velmi často nic dlouho neděje a poté můžete onemocnět a návštěvě lékaře se nevyhnete.

Doporučený článek:  Bílý zabiják je schován všude. Nadbytek cukru tělo neodpustí a dá ho velmi rychle najevo

Imunita závisí na střevním mikrobiomu. Jedná se o dobré bakterie, které jsou pro naše tělo důležité. Jestli máte pocit, že vaše zažívání nepracuje správně, po několika dnech se může dostavit horečka, pocení nebo nachlazení. Proto je dobré imunitu podporovat nejen správnými potravinami, ale také pohybem nebo otužováním, které se v poslední době těší velké oblibě.

Zdroj: https://www.pennmedicine.org/updates/blogs/health-and-wellness/2020/march/weakened-immune-system, https://www.webmd.com/cold-and-flu/immune-system-disorders, https://www.medicinenet.com/what_are_the_signs_of_a_weak_immune_system/article.htm, https://www.hsph.harvard.edu/nutritionsource/nutrition-and-immunity/, https://www.uclahealth.org/news/want-to-boost-immunity-look-to-the-gut