Rady a tipy

Kvasnicové hnojivo podpoří okurky a rajčata v růstu a v tvorbě plodů

Pěstování okurek i rajčat se rozhodně vyplatí. Jsou to druhy zeleniny, které jsou nejoblíbenější a také se nejvíce nakupují. Pokud si je budete pěstovat doma, ušetříte nejen spoustu peněz, ale zeleninu ještě můžete využít k výměnným obchodům se sousedy, kteří mají zase jinou zeleninu nebo jiné suroviny.

Hnojivo z droždí může rostlinám pomoci v růstu

Droždí patří mezi suroviny, které se hojně využívají v kuchyni. Můžete ho ale použít také k přípravě kváskového hnojiva, které je vhodné právě na rajčata nebo okurky. Domácí prostředky jsou ideální k tomu, abyste nejen ušetřili peníze, ale také životní prostředí, které může chemickými přípravky velmi trpět. Droždí je surovina, která je bohatá na vitaminy i minerály, které rostliny uvítají.

Postřik z kvásku je řešení, které určitě uvítáte. Rajčata i okurky mohou být ohrožené nejen chorobami, ale také plísněmi. Proto se vyplatí udělat si domácí postřik, který je ochrání a zároveň podpoří jejich růst. Droždí obsahuje látky, které jim prospějí. Rajčata jsou na plíseň hodně citlivá. Poznáte to podle zabarvení listů a skvrn, které se na nich mohou objevit.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si připravit kváskový sprej?

Abyste si poradili s přípravou spreje, poskytneme podrobný návod. Stačí mít u sebe 100 gramů pekařského droždí, 0,5 litru tučného mléka a k tomu 10 litrů vody. Smíchejte droždí s mlékem a nalijte směs do vody. Takto jednoduché to je a roztok pak můžete hned používat. Nečekejte, až bude zelenina napadena škůdci, poskytněte jí ochranu, která všechny vetřelce odradí.

Droždí se velmi často používá jako přírodní hnojivo, protože obsahuje živiny, které jsou pro rostliny důležité. Kvasnice jsou účinné hlavně proti houbovým chorobám. Samotné kvasnice jsou klasifikované jako houby, ale jsou pro rostliny vhodné, protože chrání naši úrodu.

Zdroj: https://gardenlux-en.designluxpro.com/sad-i-ogorod/ovoshhi/podkormka-drozhzhami-pomidorov-i-ogurtsov.html