Zdraví

Dlouhé nehty jsou skrytou hrozbou pro zdraví. Málokterá žena se o ně dobře stará

Dlouhé nehty jsou ozdobou každé ženy, ať se jedná o umělé, nebo přírodní. V době pandemie jsme ale mohli narazit na problém v oblasti hygieny, protože velmi často za nehty ulpí špína, nečistoty a bakterie, kterých se jen těžko zbavíme. Nikdo si nečistí nehty tak důkladně jako například obličej. Bohužel se tím zvyšuje riziko nákazy koronavirem. Proto uvažujte o zkrácení nehtů.

I když si ruce umyjete, za nehty mohou bakterie zůstat

Koronavirus se přenáší při kontaktu s nakaženou osobou. Je tedy velmi snadné se dotknout obličeje neumytýma rukama. I když si je ale umyjete, hrozí, že se nakazíte nebo sami nemoc roznesete. Za nehty totiž mohou zůstat bakterie a viry, které se snadno přenesou. Abyste se jich zbavili, je dobré si místo pod nehty čistit kartáčkem alespoň po dobu 30 vteřin. Nezapomeňte použít mýdlo.

Doporučený článek:  Nejen ztráta paměti. Alzheimerovu chorobu prozradí i jiné, méně nápadné znaky

Dlouhými nehty se častěji dotýkáme obličeje než těmi krátkými. Pokud máte sklony ke kousání nehtů, je nutné zatnout zuby a přestat. Odborníci doporučují nehty krátit na minimum a ty ženy, které chodí na umělé nehty, by měly uvažovat o jejich odstranění, aby si samy doma mohly své krátké nehty upravovat a udržovat. Je to jen malý krok, který můžete proti šíření viru udělat.

Zdroj obrázku: Freepik

Ruce si myjte co nejčastěji

I sami doma si můžete odstranit umělé nehty, pokud budete vědět, jak na to. Není to složitá operace. Budete potřebovat jen speciální odlakovač na umělé nehty a také hliníkovou fólii. Pilník, vatovou tyčinku a dřevěnou špachtli mějte také po ruce. Nejdříve si nehty opilujte pilníkem, vatovými tampony pak odstraňte barvu a zabalte je do alobalu. Nechte 15 minut každý nehet a poté odstraňte zbytky gelového laky dřevěnou tyčinkou.

Doporučený článek:  Cukrovku může provázet několik příznaků

Nehty pak uhlaďte pilníkem nebo lešticím blokem a namažte si ruce hydratačním krémem na nehty. Pak už jen stačí si ruce pravidelně umývat, a to nejen během pandemie, ale také po celý svůj život. Hygiena rukou patří mezi to nejdůležitější, co můžete pro své zdraví udělat. Pravidelně doma také utírejte předměty, na které se snadno mohou bakterie přenést.

Zdroj: https://www.cosmopolitan.com/style-beauty/beauty/how-to/a159/keeping-long-nails-clean/