Ústní voda, nejrychlejší způsob, jak si vyčistit ústa a zuby od nežádoucích bakterií. Díky silné vůni je často používána i při zápachu z úst. Ústní voda byla původně vyvinuta jako antiseptikum používané v chirurgii. Je tedy patrné, že má dentální voda vynikající dezinfekční a čisticí účinky. Pojďme si prozradit, jak jinak můžeme využít tuto zázračnou tekutinu, kterou má skoro každý doma.
Lupy a pokožka hlavy
Jelikož má dentální voda dezinfekční, antibakteriální, a dokonce i protiplísňové vlastnosti, může být velkým pomocníkem v boji s lupy. Stačí smíchat ústní vodu s kohoutkovou vodou v poměru 1 : 4. Takovýmto roztokem pak opláchněte hlavu a nechejte chvíli působit. Poté hlavu smyjte čistou vodou. Ústní voda zničí na pokožce hlavy nežádoucí bakterie, které přispívají ke vzniku lupů.
Angína, kašel, bolest v krku
Pokud máte nepříjemný pocit v krku, raději si ústní dutinu i krk vydezinfikujte dentální vodou. Použijte ji jako kloktadlo. Tato voda odstraní bacily i zárodky virů z krku a jeho okolí. Díky této metodě bolest v krku odejde rychleji. Metoda se doporučuje provádět po celou dobu nemoci či jejích příznaků.
Puchýře na nohou
Antiseptické vlastnosti mohou pomoci také při hojení puchýřů na nohou. Postačí na kosmetický tampónek nanést malé množství ústní vody a tímto tampónkem pak jemně potírat vzniklý puchýř. Puchýř bude dříve vysychat a jeho hojení bude až dvakrát rychlejší.
Pomocník v domácnosti
Také v domácnosti nám ústní voda může být dobrým pomocníkem. Pokud vás například trápí nepříjemný zápach z pračky, nalijte do pracího bubnu odměrku ústní vody, nejlépe té bezbarvé. Pokud zápach přetrvává, můžete bezbarvou dentální vodu nalévat do pračky i k běžnému praní. Dentální vodou můžete vydesinfikovat kartáčky, odpad, či dokonce WC.
Zdroj: https://www.appletreesmile.com/10-uses-for-mouthwash/