Rady a tipy, Zdraví

Nemoci ústní dutiny je nutné řešit ihned. Jinak přijdou problémy, které nikdo nechce zažít

Nemoci ústní dutiny. Často je ignorujeme a reagujeme až tehdy, když cítíme silnou bolest. Pokud v ústech zpozorujete rušivé změny, určitě neodkládejte návštěvu lékaře. Přírodní způsoby vám také mohou pomoci zmírnit bolest spojenou s nepříjemnými orálními onemocněními. K tomuto účelu vám skvěle poslouží síla bylin, jako je heřmánek a šalvěj.

Prevence v první řadě

Ústní dutina je oblast, která je vždy v kontaktu s vnějším prostředím. Z tohoto důvodu je vystavena škodlivým faktorům, což činí z onemocnění ústní dutiny běžný, ale dost nepříjemný problém. Ukazuje se, že v mnoha případech je třeba navštívit lékaře. Při péči o zdraví dutiny ústní je rozhodující sebepozorování. Je lepší nepodceňovat rušivé změny, protože i ty, které se zdají být nenápadné, mohou přispět k rozvoji vážnějšího onemocnění.

Bílý povlak na jazyku je způsoben různými faktory, jako je rozvoj orální mykózy. Potom se na našem jazyce objeví bílá hustá vrstva. Může také naznačovat bakteriální stomatitidu. Objeví-li se hnisavé infiltráty pokrývající mandle, diagnostikuje se angína. Jazyk může být pokryt povlakem i kvůli chybám v ústní hygieně. Nepřesné čištění povrchu jazyka od sedimentů a zbytků jídla způsobuje, že se na našem jazyce začne vytvářet.

Zdroj obrázku: Freepik

Stomatitida a domácí opravné prostředky

Stomatitida je onemocnění, za které je zodpovědných mnoho faktorů jako viry, houby, bakterie, alergická reakce nebo i antibiotická léčba. Projevuje se bolestí, pálením, zarudnutím, obtížemi s polykáním nebo tvorbou vředů. K léčbě zubů, které mohou být potenciální příčinou zánětu, se doporučuje zubní konzultace, jakož i užívání vhodných léků.

Přestože domácí opravné prostředky nenahradí specialistu, pokud již bojujeme s onemocněním ústní dutiny, domácí léky mohou být užitečné. Nejoblíbenější bylinky, které nám dokážou pomoci, jsou šalvěj a heřmánek, které mají dezinfekční a adstringentní účinek. Ze šalvěje a heřmánku si můžete připravit čaje, pomocí kterých budete vyplachovat ústa. Tento způsob pomáhá hlavně při zmírňování zánětu dutiny ústní.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/adult-health/in-depth/dental/art-20047475