Zima je v plném proudu a topná sezóna je na vrcholu. Můžeme zapomenout na sušení prádla pod širým nebem po dobu nejméně půl roku, což je důvod, proč ve většině českých domácností oblečení po vyjmutí z pračky půjde na teplé radiátory. Ukazuje se, že takový způsob sušení prádla není nejlepší nápad.
Domácí sušení prádla
Teplo se s námi rozloučilo a nastala zima. S tímto obdobím zcela přirozeně přichází také nižší teploty. Naše radiátory běží na plné obrátky, takže se nemusíme starat o správnou teplotu v domácnostech. Bohužel letos, v době děsivých nárůstů cen za energie, však stojí za to vyhnout se chybám, které mohou vést k vyčerpání našich peněženek. Málokdo si uvědomuje, že sušení prádla na radiátoru výrazně zvyšuje účty za vytápění.
Proč může být sušení prádla na radiátoru chybou?
Portál Sun citoval prohlášení odborníka v oblasti domácích spotřebičů, kde varuje před sušením mokrého prádla na radiátorech v domácnostech. Podle jeho názoru je to nejčastější způsob, jak zvýšit výdaje na energie, a tím snížit rodinný rozpočet. Kromě toho mokré prádlo rozložené na vyhřívaném radiátoru způsobuje, že voda se z vláken oděvů rychle odpařuje a pak kondenzuje, což vede k tvorbě vysoké úrovně vlhkosti v místnosti. Z tohoto důvodu můžeme v bytě cítit nepohodlí.
Nadměrná vlhkost v domácnosti
Příliš mnoho vlhkosti v uzavřené místnosti může způsobit další problémy. Odborníci varují, že přebytečná vlhkost vzduchu často vede k tvorbě plísní na stěnách a kolem oken. Nejen že je nevzhledná, ale může také způsobit mnoho zdravotních problémů, jako jsou potíže s dýcháním.
Jak sušit prádlo doma na podzim a v zimě?
Nejlepším řešením pro sušení prádla na podzim a v zimě je zavěsit ho na skládací sušák, který je k dispozici téměř na každém rohu. Tento způsob sušení je samozřejmě časově náročnější než v případě sušení prádla na radiátoru, ale díky tomu se nevystavíme nepříjemnému překvapení v podobě vysokých účtů za vytápění.
Zdroj: https://www.little-knights.co.uk/blogs/news/why-you-shouldn-t-dry-clothes-on-a-radiator