Domov, Rady a tipy

Udržte teplo domova uvnitř. Lepenka a fólie je vše, co potřebujete hned teď

Letošní podzim přišly nízké teploty velmi brzy a studená zima je už v plné síle. Obzvláště tento rok děsí tuhé mrazy peněženky snad každého z nás. Jak vytápět byt rychleji a efektivněji? Tyto triky stojí za to vědět.

Jak upravit radiátory, aby vydávaly teplo do místností, a ne jinam?

Tato ochrana nám pomůže minimalizovat absorpci tepla z radiátorů do stěn. Teplota za oknem už vás trápit nemusí, pokud trochu vylepšíte své radiátory. Jak ušetřit na vytápění? Znalost jednoduchého triku způsobí, že se dům zahřeje mnohem rychleji a teplo bude trvat déle. Je to tak jednoduché!

Zdroj obrázku: Freepik

Radiátor by měl být na správném místě

Chcete rychleji zahřát místnost? Nejprve analyzujte uspořádání topení ve svém domě nebo bytě. Radiátory jsou nejčastěji namontovány pod okny nebo hned vedle nich na sousední stěně (pokud okna dosahují až na podlahu). Tím je zajištěna dobrá cirkulace vzduchu a maximální účinnost topného systému. Radiátory by měly být umístěny nad podlahou. Zde je teplý vzduch lehčí a volně se pohybuje nahoru. Pokud jsou příliš vysoko, nemusí řádně plnit svou funkci. Radiátor vydává teplo z každé strany. Stojí za to na to pamatovat a zajistit volný tok vzduchu. Neblokujte přístup k radiátoru žádným nábytkem. Pokud chcete rychle zahřát místnosti, nepokládejte na radiátory oblečení, přikrývky ani ručníky. To jen zpozdí proces a zvýší účty.

Trik na úsporu tepla. Připravte si hliníkovou fólii a lepenku

Při rychlejším vytápění bytu pomůže i jednoduchý trik. Jediné, co musíte udělat, je zabalit kusy lepenky (o něco menší než radiátor) hliníkovou fólií a umístit ji mezi radiátor a stěnu. Je důležité, aby lesklá strana fólie směřovala směrem k radiátoru. Ochrana pomůže minimalizovat absorpci tepla, které radiátor vydává do stěn. Teplo se odrazí od vrstvy hliníkové fólie. To způsobí, že se místnost zahřeje mnohem rychleji.

Zdroj: https://www.thisismoney.co.uk/money/bills/article-5077265/Can-tin-foil-radiators-cut-energy-bills.html