Domov, Móda

Zima přináší změny do šatníku i domácnosti

Zimní měsíce přináší hodně výzev, které zažívá každý z nás. Připravit ale musíme nejen náš šatník, ale také zahradu, dům a vůz. Zajištění účinné přípravy na zimu nejenže ochrání váš zdravý životní styl, ale také minimalizuje stres spojený s nevyhnutelnými změnami v počasí. Jakmile se na zimu dobře připravíte, nic vás nezaskočí. Ani sněhová vánice a teploty hluboko pod nulou vás nepřekvapí.

Změna šatníku

Prvním krokem je samozřejmě výměna letního oblečení za zimní. Připravte si mnoho vrstev, abyste byli po opuštění svého hřejivého domova v bezpečí před nízkými teplotami. Základem je teplá bunda nebo kabát, šály, čepice, rukavice a zimní boty. Myslete také na vrstvy, které můžete vždy přidávat, ubírat nebo měnit podle toho, jaká bude zrovna teplota.

Doporučený článek:  Krátké vlasy ve formě pixie střihu jsou módní a praktické

Domácnost

Před každou zimou zkontrolujte celou domácnost. Izolace oken a dveří musí být v pořádku, jinak vám bude doma neustále zima. Zkontrolujte topení a přesvědčte se, že všechny zdroje tepla fungují správně. Jestli topíte pevnými palivy, musíte si připravit zásobu již před zimou (ideálně v létě), protože během zimy bude dřevo, uhlí i další suroviny velmi drahé.

Zdroj obrázku: Freepik

Příprava na mráz

Nikdy nevíte, jaké počasí přijde. Proto byste měli mít doma nějaké zásoby jídla, vody a léků. Možná se pár dní nedostanete ven kvůli závějím, nemoci nebo nebudete chtít ven v mínus 15 stupních. Doma mějte nouzový balíček s bateriemi, svíčkami a dekami. To samé platí pro váš vůz. Musíte mít samozřejmě zimní pneumatiky, ale také drobné zásoby uvnitř auta, kdybyste někde uvízli.

Doporučený článek:  Vyžeňte mravence z domova nadobro. Díky jediné zelenině se už neodváží vrátit zpátky

Prevence nemocí

S příchodem zimy se zvyšuje riziko nachlazení a chřipky. Dodržujte základní pravidla hygieny, jako je pravidelné mytí rukou. Připravujte si zázvorové čaje, jezte hodně ovoce s vitamínem C a kupte si doplňky stravy s vitamínem D, který podpoří imunitu. Díky těmto krokům si můžete zimu užít bez stresu a strachu z toho, jaké přijde počasí, teploty nebo nemoci.

Zdroj: https://www.realsimple.com/home-organizing/home-improvement/maintenance-repairs/winter-ready-home