Životní styl

Zima je časem zpomalení. Dopřejte si skutečný odpočinek a odoláte každému stresu

Spánek je v našem životě velmi důležitý. Nejedná se přitom o jediný druh odpočinku, který si můžete dopřát. Ve skutečnosti jsou i další typy velmi důležité pro vaše zdraví. Nemůžete přece od rána do večera jen pracovat a potom padnout do postele a spát. V některých dnech se to tak sejde, ale dlouhodobě to není zdravé. Čím doplnit spánek, abyste nebyli nikdy unavení?

Kreativní a duševní odpočinek

Máte pocit, že vám došly dobré nápady? Udělejte si čas na kreativní odpočinek. Je to jednoduché. Jděte do přírody. Projděte se parkem, lesem nebo po pláži. Udělejte něco jen pro zábavu a učte se od dalších kreativních lidí. Anebo jen jděte ven s přáteli a bavte se.

Doporučený článek:  Zápach z úst má souvislost s hygienou, životním stylem nebo stravou

Příliš mnoho stresu nás může vyčerpat. Budete potom potřebovat duševní odpočinek. Pro každého přitom vypadá úplně jinak. Nejlepší je, když si během dne dáte pár krátkých přestávek. V této době zhluboka dýchejte, meditujte nebo si sepište myšlenky do deníku.

Zdroj obrázku: Freepik

Fyzický a společenský odpočinek

Fyzický odpočinek je pro tělo velmi důležitý. Pohyb je pro nás přirozený a může zvýšit naši psychickou pohodu. Zkusit můžete nejrůznější cvičení, strečink, jógu, rychlou chůzi nebo jízdu na kole. Záleží jen na vás, u čeho si dokážete nejlépe odpočinout a zároveň se zapotit.

Doporučený článek:  Časté stahování břicha ovlivňuje pokožku a vést může k syndromu přesýpacích hodin

Většina z nás je neustále obklopena lidmi. Někdy ale potřebujeme jen čas pro sebe. Najděte rovnováhu mezi vztahy a vlastním nitrem. Dělejte si každý týden pravidelně čas pro sebe a dělejte to, co máte nejraději. Můžete si číst, pečovat o své tělo, dát si vanu nebo se jen podívat na oblíbený film.

Senzorický odpočinek

Čas na tento odpočinek přichází, jakmile cítíte úzkosti ze sociálních sítí a zazvonění telefonu. Jednoduše telefon vypněte nebo odinstalujte sociální sítě. Dejte si digitální detox. Uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe. Nejlepší bude, když si dáte například jeden den v týdnu bez telefonu.

Zdroj: https://www.mind.org.uk/information-support/tips-for-everyday-living/relaxation/relaxation-tips/