Abyste byli dlouho zdraví, je nutné přemýšlet nad tím, jaké jídlo a potraviny si kupujete domů a jak chcete, abyste se živili. Kupujte jen produkty, které jsou označené jako čisté, což znamená, že nebudou obsahovat žádné chemické látky ani alergeny. Jak takové produkty najít a je to opravdu tak, jak píší na etiketách?
Pro správný výběr potravin musíte číst složení výrobků
Možná to ani nevíte, ale například v obyčejné šunce v obchodě může být více než 20 přísad, přičemž většina z nich tam vůbec být nemá. Kromě masa a soli v ní můžete najít konzervační látky, barviva nebo zahušťovadla, aroma či regulátory kyselosti. Do výrobků se přidává cukr a sladidla, pšeničná mouka nebo další látky, které nejsou vhodné.
Jak skladovat zdravé produkty, aby vám vydržely co nejdéle? Musíte z nabídky vyškrtnout potraviny, které se skládají z více než pěti položek. Jestli tak budete dělat pravidelně, produkty nekoupíte, pokud některou z jeho složek nepoznáte. Jestliže nevíte, co přesně znamenají čísla, která označují emulgátory, výrobek prostě nekupujte. Sledujte etikety na výrobcích a uvidíte, že během několika týdnů už budete přesně vědět, po čem v obchodě sáhnout.
Zkuste každý den jíst zdravěji než ten předchozí
Čisté stravování ale neznamená jen konzumovat potraviny bez konzervačních a jiných nezdravých látek. Zkuste si každý den dopřát něco zdravého a další den přidejte další zdravou potravinu nebo chod. Musíte postupně změnit své návyky. Ovocný jogurt vyměňte za přírodní, ovoce si přidejte vlastní. Klasický chléb nahraďte zdravějším celozrnným, kvalitní šunka a sýry jsou samozřejmostí.
Zdravé tuky jsou pro lidské tělo velmi důležité – olivy, čerstvé ryby, avokádo, za studena lisované oleje. Nejezte konzervované maso ani uzeniny, ale raději si dejte zeleninu, ořechy nebo semínka. Takovým způsobem můžete ztratit několik kilogramů a dostanete se do lepší zdravotní pohody.
Zdroj: https://www.aetna.com/health-guide/food-affects-mental-health.html