Domov

Koupelnu pomůže vyčistit ocet, jedlá soda nebo zubní pasta

Vzhled a čistota koupelny je pro mnoho lidí zásadní. V koupelně se zdržujeme podstatnou část dne, a proto je důležité, aby byla čistá. Bohužel, nečistoty se mohou objevit nejen na spotřebičích a sanitě, ale také ve spárách, kam se může dostat vlhkost. Vodní kámen, houby nebo plíseň jsou tak nejčastějšími problémy, které se mohou v koupelně objevit.

Nemusíte kupovat drahé prostředky, postačí ty domácí

Koupelnu si můžete nejen vyčistit, ale také dezinfikovat pomocí domácích prostředků, které budou stejně účinné jako ty nakoupené v drogerii. Použít můžete citronovou šťávu, jedlou sodu, prášek do pečiva nebo lihový ocet. Všechno dobře poslouží v kombinaci s vodou. Na úklid si připravte měkké hadříky, zubní kartáček a také houbičky, které pomohou vyčistit i těžko dostupná místa.

A jak použít například ocet? Stačí ho smíchat s vodou v poměru 1 : 2 a pomocí zubního kartáčku vyčistit spáry. Nakonec vezměte čistou vodu a kachličky očistěte a vyleštěte. Takovou směs můžete nastříkat také na zanešené vodovodní baterie, které můžete nastříkat směsí nebo použít měkký hadřík. Pomůže také jedlá soda. Ta se hodí nejen do kuchyně, ale také do koupelny. Uvolní usazeniny, odstraní vodní kámen a poradí si také s plísní.

Zdroj obrázku: Freepik

Prášek do pečiva odstraní vodní kámen na bateriích

Prášek do pečiva aplikujete jednoduše pomocí hadříku, můžete ho nechat několik minut působit. Nakonec hadřík namočte do čisté vody a baterie nebo spáry vyčistěte dočista. Peroxid vodíku obnoví lesk nejen dlaždic, ale také baterií. Prostory mezi dlaždicemi získají bílou barvu právě díky peroxidu.

Zubní pasta je dalším prostředkem, který pomůže vyčistit koupelnu od různých usazenin a nečistot. Pastu naneste na špinavé plochy, nechte alespoň hodinu působit a poté opláchněte vodou a setřete zbytky měkkým hadříkem. Citronová šťáva je dalším prostředkem, který pomůže při úklidu. Můžete ji využít několika způsoby, tím nejčastějším je smíchání se solí, abyste získali pastu.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/g31292850/how-to-clean-bathroom/