Domov

Zápach z cigaret je odolný. Oblečení, koberec i nábytek osvěží metody zkušených hospodyněk

Zvedá se vám z cigaretového zápachu v místnosti doslova žaludek? A co teprve, když zapáchá oblečení? Tabákový kouř negativně ovlivňuje zdraví i nekuřáků, navíc se zažírá do tapet, závěsů, povlečení a dalšího textilu. Jak se cigaretového odéru zbavit? Vyzkoušejte metody, které s úspěchem používají hospodyňky po celém světě!

Škodí a smrdí

Po návštěvě večírku se cítíte jako popelník? A co teprve, když kuřáci navštíví váš domov. Jsou lidé, kteří si neodpustí kouření ani na návštěvě. Po jejich odchodu tak zůstane v místnosti cigaretový odér, kterého se každý chce co nejrychleji zbavit. Jak na to? Pomohou především přírodní a ekologické metody, které nepůsobí agresivně na dýchací systém a místnost dokonale provoní. Navíc nestojí takřka nic. Vyzkoušejte oblíbené osvěžovače v podobě citrusů, jedlé sody nebo kávových zrn.

Citrony, pomeranče i grepy

Jak na cigaretový pach v oblečení? Nepříjemného tabákového zápachu se lze snadno zbavit pomocí kůry z citrusů, která se vkládá přímo do bubnu pračky při praní. Prádlo bude po vyprání příjemně svěží. Kolečka citrusů se doporučuje též rozložit na talířek a dát do místnosti, kde se kouřilo.

Zdroj obrázku: Freepik

Dětský zásyp nejen pro miminka

Jako první pomoc na absorpci nepříjemného cigaretového zápachu skvěle zafunguje dětský zásyp. Hodí se především na textilie, které nelze často prát nebo je nelze vyprat okamžitě. Stačí je posypat dětským zásypem, nechat působit asi 15 minut a poté vyklepat prášek z okna nebo z balkonu, textil bude zbavený pachů.

Jedlá soda nejen na pečení

Prostředek, který mají všechny hospodyňky po ruce a pomůže s úklidem i zápachem? Jednoznačně jedlá soda, kterou lze nahradit též kypřicím práškem a hodí se pro použití na čalouněný nábytek, koberce a závěsy. Dané textilie nebo čalounění se navlhčí vodou pomocí rozprašovače a posypou vrstvou jedlé sody. Po hodině stačí prášek vysát pomocí vysavače nebo dát textilie prát. I do pračky se může přidat 1–2 lžíce jedlé sody pro pohlcení pachů.

Kávová zrna nejen pro přípravu espressa

Dalším skvělým pohlcovačem pachů je káva, která v místnosti rozline příjemné aroma. Kávový osvěžovač se vyrobí snadno, stačí nasypat kávová zrna do mističky a postavit na stůl nebo jiný nábytek pro pohlcení pachů. Výtečně fungují kávová zrna také pro osvěžení interiéru vozu, nasypou se do textilního sáčku a vloží pod sedačku.

Zdroj: https://texashelp.tamu.edu/browse/disaster-recovery-information/restoring-your-home-belongings/how-to-remove-smoke-smell-from-a-home/