Stravování, Zdraví

Ostropestřec podpoří játra a udrží organismus v rovnováze. Zařadit jej do každodenní stravy je snadné

Chcete vyčistit svůj organismus, posílit funkce jater a zpomalit stárnutí buněk v těle? Spolehněte se na ostropestřec mariánský. Má silné detoxikační vlastnosti a bude chránit vaše játra. Úlohou jater je čištění těla, ale čas od času byste jim měli trochu pomoci. Ostropestřec je skvělou volbou. Co byste o této bylině měli vědět?

Játra jsou silným, ale ne nezničitelným filtrem těla

Správná funkce jater je pro tělo naprosto klíčová. Jedná se o úžasný filtr, který pomáhá odstraňovat toxiny a nečistoty z organismu. Mají nadprůměrné regenerační vlastnosti, ale musíte o ně pečovat. Jakmile játra začnou selhávat, nebudete mít dobrou kvalitu života.  Z tohoto důvodu byste se měli věnovat spolehlivé prevenci.

Játra se účastní většiny procesů výživy. Podílejí se také na metabolismu sacharidů, tuků a bílkovin. Jde o energetickou zásobárnu, ale také mnoha vitamínů a minerálů (A, D, B12 a železa). Dále se podílejí na tvorbě žluči nezbytné pro trávení tuků. Dokážou odstranit toxické složky a patogenní organismy z těla. Správné fungování je důležité také pro fungování imunitního systému.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak použít ostropestřec mariánský?

Ostropestřec do každodenního jídelníčku můžete začlenit poměrně snadno. Můžete ho jednoduše konzumovat rozmíchaný ve vodě, ale také ho lze přidat do jogurtu, posypat s ním chléb, přidat do salátu, rýže, těstovin nebo krup. Stačí jediná čajová lžička ostropestřce denně a ochráníte mnoho buněk ve svém těle. Navíc pomůžete játrům, aby pracovala skutečně efektivně.

Na co se můžete těšit? Ostropestřec stimuluje regeneraci jaterních buněk. Obsahuje silymarin, který stabilizuje buněčné membrány hepatocytů. Díky tomu játra chrání a podporuje jejich regeneraci. Zabraňuje také poškození jaterních buněk tím, že omezuje ukládání toxinů na jejich povrchu. Kromě toho ale také regeneruje vnitřní rovnováhu a ničí volné radikály. Zpomaluje stárnutí buněk na kůži, ale také v mozku.

Zdroj: https://www.mountsinai.org/health-library/herb/milk-thistle