Stravování, Zdraví

Ostropestřec podpoří játra a udrží organismus v rovnováze. Zařadit jej do každodenní stravy je snadné

Chcete vyčistit svůj organismus, posílit funkce jater a zpomalit stárnutí buněk v těle? Spolehněte se na ostropestřec mariánský. Má silné detoxikační vlastnosti a bude chránit vaše játra. Úlohou jater je čištění těla, ale čas od času byste jim měli trochu pomoci. Ostropestřec je skvělou volbou. Co byste o této bylině měli vědět?

Játra jsou silným, ale ne nezničitelným filtrem těla

Správná funkce jater je pro tělo naprosto klíčová. Jedná se o úžasný filtr, který pomáhá odstraňovat toxiny a nečistoty z organismu. Mají nadprůměrné regenerační vlastnosti, ale musíte o ně pečovat. Jakmile játra začnou selhávat, nebudete mít dobrou kvalitu života.  Z tohoto důvodu byste se měli věnovat spolehlivé prevenci.

Doporučený článek:  Suchá a šupinatá pokožka může znamenat vážný zdravotní problém. Rozpoznejte příznaky včas

Játra se účastní většiny procesů výživy. Podílejí se také na metabolismu sacharidů, tuků a bílkovin. Jde o energetickou zásobárnu, ale také mnoha vitamínů a minerálů (A, D, B12 a železa). Dále se podílejí na tvorbě žluči nezbytné pro trávení tuků. Dokážou odstranit toxické složky a patogenní organismy z těla. Správné fungování je důležité také pro fungování imunitního systému.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak použít ostropestřec mariánský?

Ostropestřec do každodenního jídelníčku můžete začlenit poměrně snadno. Můžete ho jednoduše konzumovat rozmíchaný ve vodě, ale také ho lze přidat do jogurtu, posypat s ním chléb, přidat do salátu, rýže, těstovin nebo krup. Stačí jediná čajová lžička ostropestřce denně a ochráníte mnoho buněk ve svém těle. Navíc pomůžete játrům, aby pracovala skutečně efektivně.

Doporučený článek:  Účinný lék proti rýmě a nachlazení je v každé kuchyni. Užijte si letošní podzim ve zdraví

Na co se můžete těšit? Ostropestřec stimuluje regeneraci jaterních buněk. Obsahuje silymarin, který stabilizuje buněčné membrány hepatocytů. Díky tomu játra chrání a podporuje jejich regeneraci. Zabraňuje také poškození jaterních buněk tím, že omezuje ukládání toxinů na jejich povrchu. Kromě toho ale také regeneruje vnitřní rovnováhu a ničí volné radikály. Zpomaluje stárnutí buněk na kůži, ale také v mozku.

Zdroj: https://www.mountsinai.org/health-library/herb/milk-thistle