Jarní deštík je nadmíru osvěžující, ale ruku v ruce s ním se vyrojí i neskutečné množství dotěrných komárů. Období zvýšené vlhkosti je pro bodavý hmyz ideální, proto je namístě užitečná ochrana. A jaké prostředky volit? Samozřejmě se v obchodech prodávají různé výrobky proti komárům, které jsou drahé, kromě toho mohou obsahovat agresivní chemické přísady. Co tedy v takové chvíli dělat? Sáhnout po doma připraveném spreji, který je účinný a zcela ekologický!
Už žádné komáří štípance
Bolavým štípancům se málokdo vyhne, protože tento bodavý hmyz se vyskytuje v lese, u vody nebo na louce. Důsledkem procházek nebo posezení pak jsou svědivé boláky, které jsou zbarvené do červena, nebo přímo do fialova. Jak tomu zabránit? Inspiraci lze najít u našich babiček, které si uměly poradit se vším. Sáhnout po domácích prostředcích by pak měli všichni, kteří mají krevní skupinu 0 Rh+, protože tito lidé trpí na komáří štípance nejvíce.
Kořist cítí na patnáct metrů
Jak je možné, že už po pár minutách v lese se objeví komáři přisátí na kůži? Je to dáno tím, že komáři vycítí kořist až na patnáct metrů, protože lidský pot obsahuje sloučeniny čpavku a kyseliny mléčné. A zatímco v domácnosti lze instalovat do oken moskytiéru jako bariéru, na parapetech mohou jako odpuzovač zafungovat muškáty, co dělat při procházkách? Rozhodně zvolit jiný druh ochrany, například doma vyrobený sprej.
Výroba domácího spreje proti komárům
Komáři nesnáší různé pachy, zejména aromatickou levanduli. Ta je také základem domácího spreje proti komárům. Na přípravu se používá levandulový éterický olej. Do lahvičky s rozprašovačem se odměří asi 40 kapek oleje, které se zalijí 100 mililitry destilované vody. Směs se dokonale promísí a aplikuje na pokožku, může se zlehka vetřít ideálně na krk nebo na zápěstí či v ohybech kolenou. Sprej lze aplikovat též na ložní prádlo, kromě krásné uvolňující vůně ochrání před komářím štípnutím.
Zdroj: https://tasty-yummies.com/homemade-essential-oil-insect-repellent-spray/