První komáři se objevují v dubnu, v květnu se už ale můžeme začít těšit na jejich prudké nálety, zejména pak ve večerních hodinách. Komáři po nás půjdou nejen u vody nebo v lesích, ale i na dvorcích a balkonech. Jak se s nimi vypořádat?
Komáři obtěžují na každém kroku
Komáři preferují mokřady a bujnou vegetaci, ale smutnou pravdou je, že je v létě můžeme snadno potkat i ve městech a v našich domácnostech. Komáři milují vydatné srážky a při menších povodních a záplavách můžeme počítat i s opravdovou invazí tohoto hmyzu. Kromě toho ale mají také velmi rádi vysoké teploty přesahující 25 stupňů Celsia. Přesto mohou samice tohoto druhu přežít i extrémně drsné povětrnostní podmínky, a dokonce i teploty pod nulou.
Lidskou krví se živí pouze samice. Právě díky ní dokážou naklást plnohodnotnější vajíčka, ze kterých se později vylíhnou larvy. Samci jsou méně škodliví – živí se nektarem a jejich jediným úkolem je oplodnit vajíčka, později hynou. Komáři dokážou zkazit dovolenou nebo i víkendový relax na zahradě. Jak se jich efektivně zbavit?
Vyzkoušejte efektivní metodu, jak s komáry zatočit
Jedním z účinných způsobů, jak se zbavit dotěrných komárů, je pivo. K přípravě pasti na tento otravný a bodavý hmyz budete potřebovat:
- půl sklenice piva,
- půl šálku ústní vody,
- jednu čajovou lžičku suchého droždí.
Všechny ingredience smíchejte v malé misce dohromady a výslednou směs nalijte do lahvičky s rozprašovačem. Připravenou směs nastříkejte na balkon nebo na terasu. Směs můžete přelít i do rozpůlené PET lahve – na internetu najdete spoustu videí, která vám umožní připravit účinnou past na komáry. Komáři se v takové lahvi snadno utopí a nebudou vás obtěžovat.
Chraňte se před bodnutím
Před komáry je dobré se pečlivě chránit, protože mohou přenášet i nebezpečné nemoci. Rozhodně tedy neleňte a naučte se účinné triky, které vás uchrání.
Zdroj: https://www.tactical.com/mosquito-trap/