Zajímavosti

Většina páníčků krmí svého pejska špatně. Mazlíček pak trpí, může dokonce onemocnět

Když si pořídíte nového psa, jistě máte hodně otázek ohledně toho, jak ho vychovávat, učit, jak často chodit na procházky. Měli byste se ale stejně ptát i na to, jak psa správně krmit. V průběhu let o krmení psů totiž vzniklo mnoho mýtů, které jim škodí. Ukazuje se, že dávat svému psovi potravu jen jednou denně není příliš dobrý nápad – přestože to mnoho majitelů dělá.

Proč psa nekrmit jen jednou denně?

Mnoho problémů, které vyvstanou při soužití se psem, souvisí právě se špatnou výživou. Měli byste krmit svého psa syrovým masem, nebo spíše vařeným jídlem? Je lepší suché, nebo mokré krmení? To vše jsou časté otázky.

Doporučený článek:  Alkohol obsahuje velké množství kalorií. Patří sem i vodka a víno
Zdroj obrázku: Freepik

Dříve panovalo přesvědčení, že psovi stačí dávat krmení jednou denně. Ukazuje se však, že to není dobrý nápad. Hladový pes, který dostává jídlo pouze jednou denně, může své jídlo spořádat velmi hltavě, což mu neprospívá. Možná sami pozorujete, že pes misku vyprázdní doslova během pár sekund, a psi tak spolykají spoustu stravy, aniž by ji dobře rozkousali. Pro trávicí systém psa jde o extrémně nebezpečný stav. Takto přeplněný žaludek se může snadno otočit nesprávným směrem a způsobit i zauzlení střev. Pes následně může mít dýchací obtíže, plynatost, ale třeba i nedostatečné prokrvení střev, jater a ledvin.

Doporučený článek:  Umělá inteligence už brzy možná nahradí lékařskou diagnostiku. Podle hlasu nebo sítnice rozpozná možné onemocnění

Krmte několikrát denně

Psovi bychom měli podávat několik jídel denně. Jak často a v jakých intervalech, závisí na mnoha faktorech, například na věku psa. Štěně by mělo jíst častěji a po menších porcích. Pokud se rozhodnete krmit syrovým masem, měli byste denní kalorickou potřebu vypočítat na základě hmotnosti psa a celou denní dávku krmiva rozdělit na porce. V případě suchého krmiva je na obalu obvykle uvedeno množství krmiva odpovídající hmotnosti psa. Rozdělení na menší porce udrží psa sytého po celý den, což je lepší pro jeho zdraví, ale také pro vás, protože nebude pořád loudit.

Zdroj: https://vcahospitals.com/know-your-pet/feeding-times-and-frequency-for-your-dog