Nezařazené

Tyhle pokojové rostliny vyhoďte. Z domova vyženou hojnost, štěstí i lásku

Některé květiny nejsou vhodné k tomu, abyste je pěstovali doma. Mohou přinést neštěstí, také chudobu nebo jiné smůly. Jaké rostliny mezi takové patří? Možná máte některé doma, aniž byste věděli, co pro vaši domácnost znamenají. Dejte si pozor a věnujte pozornost tomu, co doma pěstujete. I když jsou okrasné květiny krásné, mohou přinést smůlu v lásce nebo zajistí, že si nikdy nevyděláte dostatek peněz.

Rostliny máme často na parapetech nebo stole

Pokojové okrasné rostliny nám většinou dělají radost nejen tím, jak vypadají. Některé mají také vlastnosti, díky kterým čistí vzduch, a jsou vhodné například také do ložnice, kde se nám bude mnohem lépe spát. Květiny zdobí naše stoly, parapety a další části domácnosti. Jaké se ale nevyplatí mít doma, protože mohou přinést smůlu a neštěstí? Možná je doma také najdete.

Nevhodné je doma mít odkvetlé rostliny, které už nemají možnost znovu vykvést. Je zbytečné je mít doma, protože budou jen čerpat vaši energii a novou vám rozhodně nedodají. Koukat na ně vám bude přinášet špatný pocit, proto se jich co nejrychleji zbavte. Uschlé květy působí stres, budete se cítit unavenější a vůbec z domácnosti nebudete mít dobrý pocit. A jaké druhy rostlin doma raději nemít?

Zdroj obrázku: Freepik

Dejte sbohem například břečťanu

Oblíbenou rostlinou v domácnostech, zahradách i terasách je břečťan. Není to sice květina jako taková, ale můžete ho najít v mnoha pergolách, protože má ozdobné listy. Je snadný na pěstování, ale na druhou stranu také jedovatý. Není vhodné ho mít doma, protože přináší podle pověry smůlu v lásce a problémy ve vztazích. Jestliže ale na pověry nevěříte, můžete se obávat maximálně toho, že bude působit žaludeční problémy, pokud se dostane do trávicího traktu.

Další rostlinou, která se domů nehodí, je filodendron. Je to krásná květina, která vyniká v otevřených prostorech. Vypadá skvěle, na druhou stranu ale může způsobit problémy v domácnostech. Dokonce někteří lidé uvádějí, že se rozvádějí, i když bylo jejich manželství v pořádku. Měsíček je další rostlina, která není vhodná do domácnosti.

Zdroj: https://www.floweraura.com/blog/plants-that-bring-bad-luck-at-home