Domov

Triky našich babiček, jak na průzračně čistá okna

Okna jsou často první věcí, která upoutá pozornost lidí, jakmile vstoupí do místnosti. Když jsou čistá, zdobí je krásné záclony, závěsy nebo rolety, může se z nich stát další dekorace vašeho domova. Mnoho lidí nesnáší mytí oken, ale existuje mnoho způsobů, jak si užít čistá okna bez šmouh, aniž byste nad touto činností museli strávit celý den. Triky našich babiček vás možná překvapí, ale rozhodně vám pomohou.

Křišťálově čistá okna bez šmouh

Mytí oken někteří milují, jiní nenávidí. V každém případě to musíme všichni alespoň jednou za čas udělat. Pruhy a šmouhy na skle jsou největším problémem, se kterým se budete zajisté potýkat. Za všechno mohou nesprávné nástroje a saponáty, které používáte. Abyste se tomu vyhnuli, měli byste používat hadřík z mikrovláken nebo nylonu. Tento materiál dobře absorbuje vlhkost a zabraňuje jejímu usazení na skle.

Doporučený článek:  Žehličku je důležité pravidelně čistit od vodního kamene
Zdroj obrázku: Freepik

Důležité jsou samozřejmě také saponáty, které použijete. Dnes existuje mnoho chemických prostředků, které by vám měly usnadnit práci. Pravdou je, že vám postačí obyčejný ocet smíchaný s vodou v poměru 1 : 1, přičemž tuto směs můžete použít při úklidu mnoha jiných částí svého domova. Ocet si poradí se špínou, mastnotou, prachem a získáte díky němu nádherný lesk.

Kontroverzní trik, který funguje

Trochu netradičním trikem, který používaly již naše babičky, je mytí oken pomocí pěny na holení. Jakmile se okna zamlžují, měli byste použít tuto netradiční metodu. Navíc můžete tímto způsobem použít pěnu na holení nejen doma, ale také v autě. Pěnu protřepejte, naneste rovnoměrně na okna a poté setřete stěrkou na okna a zbytky otřete měkkým hadříkem z mikrovlákna.

Doporučený článek:  Ovocné mušky lze nalákat do domácí pasti

Leštění oken snadno a rychle díky jednoduchému triku

Poslední částí každého mytí oken je leštění. Mnoho lidí používá k leštění staré noviny, ale musíte si dát pozor, aby nebyly navoskované (časopisy), jinak si okna naopak ušpiníte. Bezpečnou variantou jsou papírové ručníky, ale také hadřík s trochou vody a citronovou šťávou! Citron totiž oknům dodá lesk, což je přesně výsledek, který chceme.

Zdroj: https://www.pellabranch.com/blog/global-blogs/how-to-clean-windows-without-streaks/