Stravování

Tipy na sváteční snídaně a brunch, které ocení rodina i hosté

Sváteční období je ideální čas na vytvoření výjimečných snídaní a brunchů, které potěší celou rodinu. Představíme vám čtyři oblíbené a velmi dobré recepty, které můžete pro rodinu připravovat každou chvíli. Nemusí to být jen ve svátky nebo speciální události. Někdy můžete rodinu překvapit vynikající snídaní jen tak. Poradíme vám, co pro ně připravit.

Pečené vánoční lívance s javorovým sirupem a ořechy

Vánoční lívance jsou klasikou, která však může být upravena do výjimečné podoby. Přidejte do těsta vanilkový extrakt a skořici a po upečení podávejte s javorovým sirupem a nasekanými ořechy. Tato sladká pochoutka rozhodně zahřeje vaše srdce i žaludek. Vůni skořice navíc ucítíte nejen po celé kuchyně, ale po celém bytě. A sváteční atmosféru si užijete během chvilky.

Doporučený článek:  Domácí rajčatové pyré je mnohem chutnější. Připravit si ho můžeme do zásoby

Vejce Benedikt s lososem a holandskou omáčkou

Pro luxusní brunch si dopřejte zastřené vajíčko s lososem a holandskou omáčkou. Podávejte ho na křupavém toastu nebo na domácím muffinu. Tato elegantní a chutná kombinace přinese na váš stůl luxusní atmosféru a okouzlí i ty nejnáročnější chuťové buňky. Na přípravu je trochu náročnější, ale jakmile se tento recept jednou naučíte, budou vás všichni milovat. Jde totiž o klasickou snídani.

Zdroj obrázku: Freepik

Vánoční francouzské toastové tyčinky s javorovým máslem

Francouzský toast získá nový rozměr, když ho podáte ve formě tyčinek. Namáčejte je do směsi vajec, mléka a skořice, a pečte na pánvi dozlatova. Servírujte s javorovým máslem a šťavnatým džemem. Tato snídaně bude zaručeně hit, a to nejen během svátečního období. Jestli máte rádi toasty, tuto sladkou variantu rozhodně musíte vyzkoušet.

Doporučený článek:  Nejlepší rajčatový protlak si snadno připravíte doma. Po pizze i špagetách se jen zapráší

Zázvorové palačinky s jahodovým kompotem

Zkuste zázvorové palačinky na snídani s výraznou zimní chutí. Podávejte je s jahodovým kompotem, který dodá sladkou svěžest. Tato kombinace vám poskytne energii na celý den a zároveň přinese na stůl zajímavou kombinaci chutí. Jestli máte rádi zázvor a chcete trochu posílit své zdraví, můžete to udělat prostřednictvím těchto vynikajících palačinek.

Zdroj: https://jennifermaune.com/christmas-brunch-menu/