Rady a tipy

Sůl ve velkém množství škodí zdraví. Lepší je ji využít při úklidu

Sůl je koření, kterého je všude dost. Ochutí pokrmy, neměla by chybět v žádné domácnosti. Malé množství je pro zdraví nejen prospěšné, ale také důležité. V případě, že solíte moc, se ale může stát, že budete tloustnout nebo se to jinak projeví na vašem zdraví. Kuchyňská sůl je snadno dostupná a můžete ji použít nejen v kuchyni, ale také při čištění domácnosti.

Domácí spotřebiče jako ze škatulky

V kuchyni si bez ní neumíme představit vaření. Malé množství se hodí například na vaření brambor. Dobrá sůl ale dokáže také vyčistit spotřebiče, které jsou starší a už mají něco za sebou. Hodí se také na krájecí prkénka – sůl můžete smíchat s citronovou šťávou, pokapat desky a nechat hodinu působit. Poté stačí jen důkladně opláchnout a zbavíte se nečistot.

Doporučený článek:  Domácí odstraňovač skvrn se vypořádá i s nejodolnějšími nečistotami. Vše potřebné najdeme v kuchyni

Pomocí soli se můžete také zbavit připálenin v hrnci. Stačí do něj nasypat sůl, na tu nalít studenou vodu a promíchat. Takto nechte působit celou noc, ráno hrnec vyvařte a máte hotovo. Potom už stačí pouze klasicky umýt. Zbavíte se snadno také zbytků, které máte v hrnečku po čaji nebo kávě. Smíchejte sůl s vodou, hmotu naneste na usazeniny a nechte chvíli působit.

Zdroj obrázku: Freepik

Sůl pomůže také při praní

Sůl může pomoci také při praní. Jestli máte po ruce sůl, můžete ji použít na vybělení zašedlých nebo zažloutlých materiálů. Usazeniny a pot budou pryč. Sůl můžete přidat přímo do přihrádky s práškem. Hodit se bude také na osvěžení záclon, které namočte do vody se solí. Zbavíte se také skvrn na koberci, jestli se vám na něj vysype mastné jídlo nebo víno.

Doporučený článek:  Postarejte se o dokonale hladká chodidla v pohodlí domova. Exfoliační ponožky zanechají hedvábnou pokožku

Stačí jen nasypat sůl přímo na skvrnu a nemusíte čistit rovnou celý koberec. K soli pak můžete přidat ještě ošetření vlhkým hadříkem. Sůl poslouží také jako vysoušeč, protože absorbuje vlhkost a nadbytečnou vlhkost v místnostech, kde nemáte možnost větrat. Solí můžete odstranit také plevel, který se objevil na chodníku.

Zdroj: https://www.gardeningchannel.com/25-ways-you-should-use-salt-around-the-house/