Stravování, Zdraví

Sladké bez výčitek: šťáva ze sušených švestek zažene chutě i nepříjemné střevní obtíže

Připravte si levný lék, který vám pomůže se zácpou a napraví špatné trávení. Tento nápoj si můžete připravit sami doma a velmi rychle. Je levný a dokáže s tělem zázraky. Obsahuje velké množství prospěšných látek. Sušené ovoce je také skvělou náhradou sladkostí.

Účinky švestkové šťávy

Švestková šťáva se doporučuje zejména těm, kteří chtějí regulovat činnost trávicího traktu. Vyplatí se po ní sáhnout při střevních potížích. Švestková šťáva je známá především jako účinný přírodní prostředek proti zácpě, a to díky přítomnosti vlákniny a sorbitolu, který působí jako přírodní projímadlo a podporuje pravidelné vyprazdňování.

Aby se tento účinek šťávy zvýšil, měla by být mírně zahřátá (ale neměla by být horká). Švestková šťáva pomáhá předcházet srdečním chorobám. Může výrazně snížit krevní tlak i hladinu „špatného“ cholesterolu. Podporuje také funkci jater a posiluje kosti. Lidé ji mohou snadno zařadit také při redukční dietě. Účinky se rychle projeví.

Zdroj obrázku: Freepik

Příprava šťávy

Připravit si domácí švestkovou šťávu doma není žádný problém. Jediné, co budete potřebovat, je několik sušených švestek a vařící voda. Postup je velmi nenáročný. Šest nebo sedm velkých sušených švestek zbavte pecek, pokud je třeba, a nakrájejte na menší části. Plody umístěte do nádoby a zalijte dvěma sklenicemi vroucí vody. Když voda zcela vychladne, zašroubujte nádobu a vložte ji do chladničky na 24 hodin.

Po uplynutí této doby směs promixujte, pokud je konzistence příliš hustá, přidejte více převařené vody. Denně můžete vypít jednu až dvě sklenice, nejlépe ráno na prázdný žaludek. Tato šťáva vám vydrží v chladničce sedm dní. Švestková šťáva nejvíce pomáhá těm, kteří chtějí regulovat práci trávicího traktu. Stojí za to sáhnout po ní při střevních problémech.

Zdroj: https://www.netmeds.com/health-library/post/prunes-dried-plums-plum-juice-nutritional-content-health-benefits-recipes-and-contraindications