Zdraví

Skořice – nedoceněné koření, které pomůže s mnoha neduhy

Skořice se používá jako koření do sladkých pokrmů, jako je štrúdl nebo vánoční perníčky. Přidává se i do vařeného víno. Navíc se používá i v kosmetice. Víte, jaké má skořice zdravotní přínosy?

Co najdeme ve skořici?

Jde o nastrouhanou a nasušenou kůru skořicového stromu. V období dešťů s získává ze stromu a fermentuje. Následně se suší a získává podobu, v jaké ji známe – hnědá skořicová tyčinka. Prodává se buď takto celá nebo namletá. Ze skořicové kůry se dá získat i skořicový olej, který má také široké využití. Skořice, stejně jako skořicový olej, má antioxidační, protirakovinné a protizánětlivé vlastnosti. Pomáhá proti problémům s trávením a podporuje detoxikaci organismu. Obsahuje vitamín C, vápník, draslík a fosfor.

Ochraňuje srdce

Snižuje špatný cholesterol a reguluje krevní tlak. Obsahuje antioxidanty, díky kterým chrání organismus před volnými radikály. Stačí malé množství každý den, abychom udělali něco navíc pro své zdraví.

Pomáhá zabraňovat rozvoji cukrovky

Skořice také pomáhá zabraňovat rozvoji cukrovky, zvyšuje schopnost buněk využívat glukózu. Stimuluje inzulinové receptory a pomáhá jejich regeneraci. Navíc zvyšuje jejich množství na povrchu buněk.

Zdroj obrázku: Freepik

Bojuje proti zánětu

Funguje na záněty v těle. Můžete si připravit jednoduchý, ale účinný nápoj z medu a skořice. Budete potřebovat litr vody, lžičku medu a dvě lžičky skořice. Povařte a pijte dvakrát denně. Tento čaj léčí mnoho druhů zánětů od nachlazení až po artritidu.

Pomoc při zažívacích potížích

Dokáže zmírnit i zažívací potíže a snižuje plynatost. Podporuje činnost střev a zrychluje metabolismus, tím pomáhá při redukci hmotnosti. Má i antikarcinogenní účinky a snižuje riziko rakoviny trávícího traktu.

Pomůže při bolesti hlavy

Při chronické bolesti hlavy vám může pomoci malé množství zředěného skořicového oleje, který si vetřete do spánků. Zároveň snižuje hladinu stresu a pozitivně ovlivňuje libido.

Na co si dát pozor?

Skořici neužívejte v případě, že máte vředy a také se jí vyhněte, pokud máte sklony k spontánnímu krvácení (například z nosu).Není doporučována ani v těhotenství z důvodu rizika předčasného porodu.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/supplement-guide-cinnamon