Vlastnosti skořice se vyplatí využít nejen v kuchyni. Přestože je aromatické koření spojované především se sladkým pečením, třeba s jablečným koláčem, může doplnit i váš arzenál zahradnického vybavení. Její dezinfekční účinek vám pomůže vypořádat se s houbovými chorobami a zatočí i s nejrůznějšími škůdci.
Obsahuje mnoho cenných látek
Skořice je velmi dobrým zdrojem cenných prvků, zejména draslíku, hořčíku, fosforu a vápníku. Takový výživný koktejl bude užitečný pro posílení rostlin, zejména pokud byly poškozené. Pokud máte v domácnosti nebo na zahradě problém s plísní vytvořenou na povrchu substrátu, stačí ji jemně odstranit a poté skořici promíchat s horní vrstvou zeminy. Opakujte každých pár dní a problém zmizí.
Chcete, aby vaše rostliny měly co nejmenší kontakt s chemickými produkty, ale přesto jim chcete dopřát ozdravný postřik? Vezměte čtyři polévkové lžíce skořice a zalijte je litrem studené vody. Nechte směs přes noc odstát a poté přeceďte přes gázu nebo velmi jemné síto. Nalijte do lahvičky s rozprašovačem a dvakrát týdně stříkejte na rostliny, které byly napadené houbovými chorobami. Směs lze používat i preventivně.
Chrání před škůdci
Prořezávání rostlin na zahradě je nevyhnutelné, ale riskantní. Pro potlačení infekcí posypte řeznou ránu antibakteriální skořicí. Urychlí proces regenerace. Zajímavé je, že bohaté složení skořice zvyšuje šance na zakořenění rostlin a bujný růst. Špičku řízku namočte do prášku a opatrně zasaďte do připraveného substrátu.
Skořice je účinná jako ochrana rostlin před hlemýždi a slimáky, její aroma je pro ně totiž velmi nepříjemné. Rozsypte ji okolo záhonů a sazenic, které chcete ochránit před zničením. Nejen hlemýždi ovšem skořici nesnáší. Dráždí také komáry, proto se vyplatí používat ji zejména v letní sezóně. Nasypte ji do mističek nebo jen tak rozsypte po zahradě, otravný hmyz se vám zdálky vyhne.
Zdroj: https://joybileefarm.com/cinnamon-in-the-garden/