Životní styl

Dopřejte své hlavě i tělu skutečný odpočinek. Na internetu ho nenajdete

Z práce se lidé domů vrací většinou ve velkém stresu z toho, kolik toho zase nestihli, a hlavně z toho, kolik toho ještě musí udělat doma. Jestliže chcete odpočívat, měli byste to dělat stylem, při kterém si odpočinete nejen duševně, ale také fyzicky. Proto zapomeňte na chytré telefony a raději vypněte všechna zařízení, která by vás mohla rozptylovat.

Jak si nastavit den, abyste byli ráno svěží?

Ráno vstáváte odpočatí, ale během dopoledne už přicházíte o množství energie? Pokud pracujete v kanceláři, není se čemu divit. Denním díváním se do monitoru nebo telefonu trpí nejen tělo, ale především psychika. Formy odpočinku by měly být právě relaxační. Jak odpočívat, abyste se co nejméně stresovali?

Doporučený článek:  Při stresu zamíří mnozí rovnou do ledničky. S emočním přejídáním je nejvyšší čas přestat

Rozhodně byste měli z rukou pustit mobilní telefony, které ve vás mohou vyvolat ještě více stresu. Relax není to, že budete brouzdat po internetu a sledovat ostatní, jak se mají. Vypněte nejen internet, ale také televizní zprávy. Nenechte se ničím rozptylovat, můžete si například otevřít knihu. Můžete ale sledovat oblíbené filmy nebo seriály. Ty totiž možná budete už znát nazpaměť, a tak se nebudete muset soustředit na děj.

Zdroj obrázku: Freepik

Oblíbenými seriály do těla dostanete hormony štěstí

Dejte si ale pozor, na které seriály se díváte. Romantika bude na vaši psychickou pohodu působit o něco více a pozitivněji než seriály, ve kterých se střílí a násilí je na každém rohu. Můžete samozřejmě zvolit i venkovní aktivitu. Procházka na čerstvém vzduchu vás nejen zbaví negativních myšlenek, ale také vám pomůže zhubnout, pokud se budete procházet denně a čím dál rychleji.

Doporučený článek:  Dostatek pohybu a správně vyvážený jídelníček jsou klíčem k dlouhověkosti

Na stres se báječně hodí dát si něco dobrého a nemusí to být žádná sladkost. Oblíbený čaj nebo káva po ránu mohou nastartovat celé dopoledne a povezete se na pozitivní vlně. K obědu si dejte něco zdravého, ale zároveň dobrého. Podpoříte tím nejen své tělo, ale také psychiku a budete se cítit dobře. Pomoci může i oblíbená hudba, kterou si pustíte do uší.

Zdroj: https://www.oprahdaily.com/life/health/a27608924/how-to-relax/