Rady a tipy

Připravte svým rostlinám kvasnicový drink. Jeho skvělé účinky ocení zejména orchideje

Droždí je nejen skvělým pomocníkem v kuchyni, ale také ho můžete využít jako hnojivo pro své rostliny, nejlépe orchideje, protože ty nejvíce ocení jeho vlastnosti. Je to alternativa k chemickým hnojivům, která mnohdy nejsou tolik účinná, jak výrobci slibují. Jaké rostliny můžete droždím zalévat a jaké jsou jeho vlastnosti, které rostlinám pomohou v růstu?

Zlepší se stav rostlin

Kvasnice se budou hodit nejen na pokojové rostliny, ale také na zahradu. Výsledky budou překvapivé. Kvasnice jsou totiž plné látek a živin, které rostliny potřebují. Můžete s nimi zalít například rajčata, okurky, ale také další ovocné a zeleninové keře, které vykazují známky toho, že potřebují kvalitní živiny. Můžete ho použít také na okrasné květiny, jako jsou orchideje nebo gardénie.

Doporučený článek:  Suché a popraskané paty potřebují pravidelnou péči

Kvasnice se budou hodit v případě, že vás zajímá, jak se starat o životní prostředí, a nechcete ho narušovat chemickými hnojivy. Hodí se jako první pomoc, když rostlina vykazuje známky nemoci nebo se na ní objeví škůdci. Pekařské droždí podpoří nejen kořeny, ale také růst rostlin a usnadňuje příjem vody, aby měly rostliny neustále vláhu.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké mají kvasnice vlastnosti?

Kvasnice obsahují mimo jiné vitaminy také vitamin B, který má na rostliny skvělý účinek. Minerály jsou stejné jako v chemických hnojivech. Proto se vyplatí nahradit je domácími a přírodními hnojivy, která si můžete snadno vyrobit doma. Jak si připravit právě kvasnicové hnojivo, které bude hotové hned a můžete ho použít na většinu rostlin, které máte doma?

Doporučený článek:  Při úklidu domova se zapomíná na důležitá místa. Potom tam můžete mít usazené potravinové moly

Stačí 100 g droždí rozpustit v deseti litrech teplé vody a nechat hodinu působit. Poté ještě budete muset roztok naředit a můžete zalévat. Je to ideální možnost pro ty, kteří nechtějí utrácet velké peníze za hnojiva, která rostlinám nic nedají. Můžete jim je dodávat celou sezonu nebo podle toho, jak bude potřeba. Hodí se hlavně na jarní a letní zálivku.

 Zdroj: https://www.hometalk.com/diy/grow/yeast-fertilizer-did-you-heard-about-it-44406002