Každý zdroj informací doporučuje trochu jinou dobu. Ve většině případů se doporučuje, abyste převlékali a prali povlečení jednou za dva týdny. Najdou se ale také odborníci, kteří ho doporučují vyměnit jednou za týden. Není se čemu divit, protože v posteli trávíme každý den mnoho hodin. Potíme se tam, uvolňují se z našeho těla oleje a odumřelé buňky. To všechno končí v ložním prádle.
Frekvence jednou týdně je ideální
Dokonce i odborné knihy doporučují převlečení ložního povlečení jednou za týden. Možná se vám to zdá jako hodně práce, ale musíte myslet na své zdraví a hygienu. Myslete na to, že v posteli strávíte jednu třetinu svého života, takže se vyplatí ho udržovat neustále čisté a voňavé. Převlékáním povlečení jednou za týden toho velmi snadno docílíte. Ještě se ale musíte naučit, jak ho správně vyprat, abyste získali doopravdy čisté a hygienické prádlo.
Pro běžné praní stačí nižší teploty
Jakmile jsou na prádle skvrny, měli byste je odstranit ještě před praním. A pochopitelně zapnout cyklus na vyšší teplotu, abyste všechny skvrny odstranili. Jestli se jedná pouze o běžné prádlo bez skvrn, postačí vám studenější voda. Díky ní si ložní prádlo udrží svou barvu i tvar po mnohem delší dobu. Pozor si dávejte již při koupi. Ložní prádlo i prostěradlo by mělo jít velmi jednoduše čistit a prát i na vyšší teploty. V opačném případě se vám bude velmi nešikovně používat.
Žádná aviváž a přirozené sušení
Šetrný prací prostředek je pro praní tohoto prádla nejlepší. Hodně lidí používá aviváž, protože chtějí mít lepší vůni, ale není to dobrý nápad. Aviváž zanechává zbytky na látce a snižuje pružnost i prodyšnost látky. Povlečení byste měli ideálně sušit na věšáku. Jestli ho stejně chcete dát do sušičky, zvolte si program s nižší teplotou. Vysoká teplota může poškodit vlákna látky, což velmi rychle poznáte při povlékání. Vlákna budou křehká a látka velmi snadno praskne.
Zdroj: https://www.nytimes.com/wirecutter/blog/how-often-you-should-wash-your-sheets/