Zdraví

Podrážděnou pokožku zklidní heřmánek, aloe nebo vločky. Přírodní metody pokožce prospějí nejlépe

Jestli máte alergickou reakci na potravinu nebo jiný produkt, snadno to poznáte podle podráždění na pokožce. Zklidnit ho můžete hned několika způsoby, které jsou přírodní, ekologické a navíc nestojí moc peněz. Pokud byste pokožce neulevili těmito prostředky, můžete si zajít do lékárny pro speciální přípravky.

Zkuste oblíbené bylinky

Jestli nevíte, čím podráždění zklidnit, můžete zkusit heřmánek. Je to oblíbená bylinka, která se používá nejen k uvaření čaje, ale pomůže také na spáleniny nebo alergické reakce. Působí tak vnitřně i zvenčí. Při vyrážce nebo jiném podráždění si udělejte chladivý obklad právě z heřmánku. Stačí lžičku sušené bylinky zalít vodou, nechat vychladnout a přiložit namočený kousek gázy na postižené místo.

Samozřejmě si můžete udělat také čaj, který přispěje k lepšímu spánku. Bylinkové čaje jsou vhodné k pití především večer. Pokud doma pěstujete aloe vera, máte vyhráno. Aloe pomůže také při suché nebo svědivé pokožce. Silný list aloe stačí odstřihnout z rostliny, seškrábnout dužinu, kterou obsahuje, a tu přiložit na kůži. Zavažte obvazem a nechte několik hodin působit. V případě potřeby pak můžete dužinu vyměnit na čerstvou.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomoci mohou také potraviny

Proti podráždění pomohou také potraviny, například ovesné vločky. Obsahují složky, které zklidní pokožku. Hrst vloček povařte v malém množství vody, dokud nezískáte hustou pastu. Ochlaďte, dejte pastu na kousek látky nebo gázy a přiložte na bolavou pokožku. Okamžitě by se vám mělo ulevit.

Nejlepší ale bude pokožku nevystavovat podráždění, i když se to samozřejmě může stát velmi snadno. Podrážděnou pokožku můžete zklidnit i chladivými gely, které koupíte v lékárně. Pokud ale bolest neustává, raději se poraďte se svým lékařem. Na internetu najdete také spoustu tipů, jak si udělat domácí mastičky, které jsou účinné právě proti svědění nebo na suchou pokožku.

Zdroj: https://www.netmeds.com/health-library/post/5-ways-to-treat-your-skin-allergy-naturally