Domov

Plynový sporák se bude znovu blýskat čistotou. Se správnými prostředky je to brnkačka

Čištění plynového sporáku může způsobit mnoho problémů a největším je přetrvávající tuk. Jeho odstranění není vždy jednoduché a samotný proces drhnutí není moc příjemný. Naštěstí existuje několik osvědčených způsobů, které vám pomohou odstranit ošklivé nečistoty. Stojí za to se s nimi okamžitě vypořádat, protože po chvíli může být nemožné je odstranit.

Domácí způsoby čištění plynového sporáku

Pravidelné čištění plynového sporáku zaručuje, že bude svítit a příprava jídel se stane potěšením. Pohled na mastný sporák tuto chuť nepodporuje, naopak snižuje. Jeho mytí by se mělo opakovat několikrát týdně, aby se zabránilo vzniku bakterií, plísní a jiných škodlivých mikroorganismů. Kromě toho to podporuje skutečnost, že vůně spálenin není příjemná, a je obtížné se jí pak zbavit.

Prakticky každá kuchyňská skříňka obsahuje ocet, kterým můžete vyčistit celý plynový sporák. Kromě toho je to antibakteriální činidlo, které je v kuchyni obzvlášť potřebné při přípravě jídel. Směs můžete připravit rychle a jednoduše, stačí, když použijete láhev s rozprašovačem naplněnou vodou a octem. Nalijte vodu a půl šálku octa do pračky a jemně protřepejte láhev tak, aby se ingredience dobře promíchaly. Potom postříkejte celý sporák a nechte hodinu působit. Potom už jen opláchněte čistým hadříkem.

Zdroj obrázku: Freepik

Jedlá soda proti tuku

Jedlá soda je prostředek špičkové úrovně a lze ji použít mnoha způsoby, včetně důkladného čištění povrchu mastného plynového sporáku. Má mírně abrazivní vlastnosti, proto se dokáže vyrovnat s jakýmkoli typem nečistot. Sodu lze nanášet na jakýkoli povrch kromě nerezavějící oceli.

Na přípravu roztoku nalijte teplou vodu do malé misky a přidejte tři polévkové lžíce jedlé sody. Potom směs rozetřete po celém povrchu a nechte působit půl hodiny. Po uplynutí této doby vyčistěte zařízení vlhkou houbou a osušte papírovými utěrkami. Nezapomeňte, že prevence je lepší než léčba. Takže věnujte svému sporáku náležitou péči a nebudete pak muset ztrácet čas dlouhým drhnutím.

Zdroj: https://www.scanaenergy.com/blog/blog/2021/08/26/how-to-clean-a-natural-gas-oven-(the-natural-way)