Domov, Rady a tipy

Při správné péči zůstane podlaha krásná a lesklá po mnoho let

Poctivě a pravidelně doma myjete podlahu, a přesto stále nevypadá dostatečně čistě? Naučte se několik triků, které vás zbaví pruhů a skvrn a vaše podlaha bude dokonale lesklá. Není to nic náročného a zvládnete to velmi jednoduše i bez náročné pomoci.

Efektivní způsoby

Čistá a voňavá podlaha je vizitkou každého domu. Stává se však, že navzdory našemu úsilí se konečný účinek výrazně odchyluje od vysněné představy. Nejdůležitější je znát svoji podlahu. Nejčastější chybou při mytí podlah doma je používání univerzálního prostředku pro různé typy podlah. Prostředky, které jsou ideální pro mytí dlažby, se nemusí hodit na dřevěnou podlahu.

Doporučený článek:  Dešťovou vodu ocení rostliny, využití najde také v domácnosti

Lesklá dřevěná podlaha vyžaduje několik domácích ošetření, která byste měli mít vždy na paměti. Na čištění podlahy z přírodního dřeva bychom neměli používat příliš mnoho vody. Příliš hojné namáčení takové podlahy může mít za následek její zničení. Nejlepším způsobem, jak umýt podlahu z přírodního dřeva, bude použití jemně vlhkého mopu namočeného ve vhodném přípravku určeném k čištění dřevěných parket.

Zdroj obrázku: Freepik

Lesklá keramická dlažba

Tento typ podlahy se nejúčinněji myje teplou vodou s přídavkem prostředku na mytí nádobí, mýdla nebo speciálního přípravku na keramickou dlažbu. Povrch keramických dlaždic je velmi trvanlivý, takže bez obav lze použít mop s drsným povrchem. Silná špína, jako například z pneumatik, od kola se vyčistí pomocí gumy na tužky.

Doporučený článek:  Málokterá zelenina nabídne to, co květák. Díky jednoduchému triku bude vaření s ním radost

Lesklou keramickou dlažbu lze získat přidáním lešticí kapaliny do myčky nádobí do vody. Pokud po umytí utřeme zbytky vody, nemusíme se obávat pruhů. Hůře se čistí porcelánová kamenina, která má drsnou, velmi absorpční strukturu, do které pronikají všechny nečistoty. O takový povrch by se mělo starat pravidelným mytím vodou, čisticím prostředkem a jednou ročně jej impregnovat specializovaným přípravkem určeným pro tento materiál.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/uk/house-and-home/household-advice/a657047/keep-your-floors-sparkling-clean/