Rady a tipy

Bramborová mouka dodá vlasům lesk a zabrání jejich maštění

Bramborovou mouku můžete využít na několik způsobů. Neupotřebíte ji pouze v kuchyni, ale můžete ji využít také v péči o své vlasy – vyhladí je a dodá jim lesk a sílu. Je to levná a ekologická kosmetika, kterou najdete v každé domácnosti, a můžete ji využít, kdykoli budete potřebovat. Jak funguje bramborová mouka na vlasy? Využít ji můžete jako masku nebo suchý šampon.

Jaké vlastnosti má bramborová mouka?

Bramborová mouka se získává z hlíz a vypadá jako bílý prášek. Můžete ji využít nejen při vaření, ale také v péči o vlasy. Posiluje vlasové folikuly díky vitaminu A, který obsahuje. Prameny budou silnější a hustší a budou vypadat velmi dobře. Kromě toho obsahuje vitamin B4, který vyživí pokožku. Bramborovou mouku můžete využít jako suchý šampon nebo vlasovou masku.

Doporučený článek:  Obávané vosy a sršně jsou skutečnou hrozbou. Bojovat s nimi na vlastní pěst nemusí skončit dobře

Jak si vyrobit masku z bramborové mouky? Škrob ochrání prameny vlasů, příprava takové masky je velmi jednoduchá. Stačí smíchat dvě lžíce masky, kterou na vlasy běžně používáte, se lžící bramborové mouky. Při nanášení hotové masky si dejte pozor, abyste nezasáhli oblast pokožky hlavy, protože maska slouží jen na vlasy. Směs pak na vlasech nechte půl hodiny, poté opláchněte vlažnou vodou.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké účinky bude mít bramborová maska na vlasy?

Jak si vyrobit suchý šampon na vlasy? Suché šampony slouží jediné věci – pokud si nestihnete vlasy umýt šamponem, mohou poskytnout první pomoc. Na takovou funkci se skvěle hodí právě bramborová mouka. Absorbuje přebytečný maz z vlasů a pramínky budou osvěžené. Na ruku si dejte malé množství škrobu a vmasírujte do pokožky hlavy. Vlasy by měly být suché, jinak se bude škrob shlukovat a bude tvořit hrudky. Šampon nechte minutu působit a pročešte vlasy.

Doporučený článek:  Šedé vlasy jsou noční můrou. Chemické barvy ale nejsou nutné, prameny zachrání bylinky

Bramborová mouka funguje na vlasy jako osvěžující a regenerační přípravek. Prameny vlasů budou lesklé a měkké, při použití mouky jako suchého šamponu budou vlasy svěží a nadzvednuté. Proto byste měli bramborovou mouku vyzkoušet, protože zejména v péči o vlasy se může hodit.

Zdroj: https://hownaturally.com/using-starch-for-smooth-hair-diy-home-mask/