Muškáty vděčí za svou oblibu bohatému kvetení od pozdního jara do začátku podzimu. Abyste však dosáhli jejich ohromujícího účinku, musíte se o ně starat, ačkoli péče o pelargonie není nijak zvlášť složitá.
Důvody, proč muškáty nekvetou
Pokud jste si na balkon vysadili muškáty, ale jejich vzhled vás zklamal, je to bohužel jen vaše chyba. Někdy to může být důsledek nejen naší nedbalosti, ale také nemocí, které naši rostlinu zničí. Pokud nekvetou, lze je stimulovat, ale nejprve je třeba zjistit, co je s naší rostlinou v nepořádku. Je třeba si uvědomit, kam jsme pelargonii umístili. Měla by být chráněna před větrem, ale rozhodně ne před sluncem. Pokud jsou květináče umístěny na slunném místě, měly by být pokryty bohatými květy.
Pelargonie je třeba pravidelně hnojit. Potřebují pořádnou dávku živin, aby vytvořily krásná květenství. Během vegetačního období je třeba přidávat hnojivo v tekuté formě v pravidelných intervalech, nejméně jednou za měsíc. Nemusíte hned sahat po profesionálním hnojivu, stačí použít to, co máte doma. Banánová kůra, zeleninový odvar nebo cibulový odvar jsou skvělými léčivými prostředky.
Nešetřete na vodě
Tajemství krásných muškátů spočívá ve správné hydrataci. Protože rostliny intenzivně kvetou, je třeba jim neustále dodávat vodu. Nejlepší je sledovat stav substrátu i během dne. Pokud je suchý, je třeba doplnit vodu. Je vhodné mít na paměti, že v horkém počasí je třeba zalévat alespoň dvakrát denně. Nejlepší je ráno a večer.
Pokud vaše muškáty krásně kvetly, ale po nějaké době se květy začaly objevovat stále méně, je třeba dbát na časté odstraňování odumřelých částí rostliny. Zejména odumřelá květenství a suché listy. Nebojte se, že by muškáty ztratily na atraktivitě, protože na těchto místech se rychle objeví nové květy. Odstraněním se také sníží pravděpodobnost výskytu houbových chorob a omezí se výskyt škůdců.
Zdroj: https://www.rhs.org.uk/plants/pelargonium/growing-guide