Mnoho lidí trápí oteklé nohy a ruce, v teplém počasí je problém ještě častější. Vysoké teploty zintenzivňují škodlivé účinky nesprávně složené stravy. Vysoce zpracované výrobky, rychlé občerstvení, velké dávky soli a nedostatek tekutin podporují tvorbu otoků.
Odkud přicházejí otoky
Může existovat mnoho důvodů pro zadržování vody v těle. Napomáhá mu nejen špatná strava, ale také nedostatek fyzické aktivity, sedavý životní styl a vysoká teplota okolí. U žen během reprodukčního období může dojít k cyklickému měsíčnímu zadržování vody v těle, které je charakteristické pro PMS a je výsledkem hormonálních změn.
Mnoho lidí si stěžuje na oteklé nohy po dlouhé cestě. Často stačí zvednout nohy a dát jim odpočinek a poté se dobře vyspat. Stává se, že otok, zejména ten, který trvá dlouho, značí nemoc. Tělo často projevuje srdeční onemocnění tímto způsobem, jakož i onemocnění kloubů, štítné žlázy nebo ledvin. Stává se, že otok se vyskytuje v důsledku žilní nedostatečnosti, potravinové nebo kontaktní alergie.

Otok a hydratace těla
Jako první zrevidujte svůj životní styl. Na každém aspektu záleží. Také spánek, který – jak se může zdát – má vliv na otok. Ano, je tomu tak, protože dobře regenerované tělo se lépe vyrovná s každou situací včetně extrémně vysokých teplot. Fyzická aktivita je velmi důležitá, samozřejmě v extrémně horkých dnech jen ráno nebo večer. Klíčovou otázkou je hydratace těla a dobře sestavená strava.
Příliš málo vody zvyšuje pravděpodobnost otoku. Při extrémně vysokých teplotách, které se v naší zeměpisné šířce vyskytují stále častěji, se tělo snaží chránit. Jelikož nedostává správné množství vody, drží ji v těle. Pokud nemáte rádi chuť samotné vody, můžete do ní přidat citrónovou šťávu, mátové listy, plátky okurky nebo kousky ovoce. Vodu můžete nahradit bylinnými infuzemi, ale ne černým čajem a kávou.
Zdroj: https://goaskalice.columbia.edu/answered-questions/swollen-feet/