Zajímavosti

Nealkoholické pivo je past na řidiče. Ne vždy má skutečně nula procent

V létě se často vydáváme na výlety, ať už autem, nebo třeba na kolech. Hlavní nápoj, který nás osvěží, je pivo. To si ovšem dát nemůžeme, jelikož obsahuje alkohol. Proto je zde řešení ve formě nealkoholického piva. Tento oblíbený nápoj dokonale uhasí žízeň a také by neměl obsahovat ani stopu alkoholu. Je tomu ale tak, nebo je v některém nealkoholickém pivu trocha alkoholu?

Vše o nealkoholickém pivu

Tyto nápoje jsou stále populárnější. Saháme po nich hlavně v létě za horkého počasí. Díky chmelové příchuti a nahořklé chuti jsou vhodné pro uhašení žízně. Jak je to přesně s názvem nealkoholické pivo? Pozor, ne v každé zemi je nealkoholické pivo opravdu oproštěno od alkoholu. Například v Polsku se takto nazývá nápoj, který obsahuje méně než 0,5 procenta alkoholu. To znamená, že ne každé nealkoholické pivo je opravdu zcela bez alkoholu. Proto pokaždé doporučujeme přečíst si složení výrobku.

Doporučený článek:  Jak jsem se málem nechala nachytat při koupi opalovacího krému
Zdroj obrázku: Freepik

Jak se tento produkt vyrábí?

Vyrábí se podobně jako alkoholické pivo jen s jedním rozdílem. V určitém okamžiku je jeho vaření zastaveno, aby se zabránilo následné tvorbě alkoholu. Nebo se nealkoholické pivo vyrábí jinou metodou, která je založena na filtraci alkoholu z piva alkoholického.

Je nealkoholické pivo zdravé?

Tento letní nápoj je rozhodně zdravější než tradiční pivo s obsahem alkoholu. Je totiž méně kalorické a obsahuje navíc sodík, hořčík a draslík. Nealko pivo má pozitivní vliv na nepříjemné příznaky například u menopauzy. U ochucených ovocných piv je situace trochu odlišná. Díky přidaným ovocným šťávám obsahují tyto ovocné nápoje vyšší procento kalorií. Obsahují hodně cukru nebo glukózo-fruktózového sirupu, a mohou tak výrazně zvýšit glykemický index. Proto by se slazeným nealkoholickým nápojům měli vyhnout hlavně lidé trpící inzulinovou rezistencí.

Zdroj: https://www.sechey.com/blogs/the-dryish-times/does-non-alcoholic-beer-have-alcohol