Móda, Zajímavosti

Maminka Mirka: E-shopy s oblečením využívám jako půjčovnu. Můžu si tak dovolit stále nové módní kousky

Známá skladba říká, že šaty dělají člověka. I když tato píseň vznikla již v roce 1934, platí dodnes. Možná dokonce více než v minulosti. Oblečení se dnes váže i ke společenskému statusu. Přesně to potvrzuje i naše čtenářka Mirka, která oblečení pro svou rodinu řeší každý den. I když ne úplně ideálním způsobem.

Na oblečení nám záleží

Jsou lidé, kteří oblečení až tolik neřeší. Já jsem na tom jinak. Chci se líbit a právě skvělý outfit mi může přidat na sebevědomí. Oblečení ale řeší i moje děti. Jestli máte školou povinná dítka, moc dobře víte, že se ve třídách stále řeší, co má kdo na sobě. A pokud chce váš potomek zapadnout, musí jít s dobou. Jediný, kdo u nás v rodině tak trochu vyčnívá, je můj muž, kterému řeším nákup oblečení já.

Zdroj obrázku: Freepik

Oblečení není nic levného

Mít moderní oblečení, stále nové kousky, to prostě není nic levného. Když jsem s výběrem oblečení začala, vůbec jsem si neuvědomila, kolik to naši rodinu měsíčně stálo. Až musel manžel zakročit. V tu chvíli jsme se dopočítali astronomických částek. A tak jsem byla svým mužem donucena mnoho věcí vrátit. A překvapivě – nebyl to žádný problém. E-shopy oblečení přijaly a já dostala zpět své peníze. V tu chvíli jsem dostala nápad.

Ta nejlevnější půjčovna

Tenhle postup jsem potom zkusila záměrně. Objednala si několik kousků, pár dní je nosila a potom jsem je ve 14denní lhůtě vrátila. Některé e-shopy dělaly trochu drahoty, jiné mi oblečení přijaly bez problémů. A vrátily peníze. Já zjistila, že internetové obchody s módou jsou tou nejlevnější půjčovnou. Musí totiž zákazníkovi umožnit vrátit zboží do 14 dnů bez udání důvodu.

Když se tedy potřebujeme opravdu vyfiknout, vím přesně, jak na to. Nakoupím kousky, které bych si jinak dovolit nemohla, a později je zase vrátím. Jedinou nevýhodu to má – musíme na oblečení dávat opravdu velký pozor. A stále se hrozím dne, kdy některá ze skvrn nepůjde vyprat. A já budu mít s vrácením utrum.

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek čtenářky Miroslavy L., redakčně zkráceno a upraveno.