Zdraví

Malá, ale důležitá. Štítnou žlázu ničí i zdánlivé maličkosti, na záchranu není nikdy pozdě

Skutečnost, že štítná žláza hraje klíčovou roli v těle, by neměla nikoho překvapit. Je to právě ona, kdo produkuje hormony, které pomáhají při práci nervového, oběhového nebo trávicího procesu. Pokud však nefunguje správně, je tím ohroženo naše zdraví, což se přímo promítá i do našeho každodenního života.

Důležitost štítné žlázy

Štítná žláza je malá žláza, která se nachází v přední části krku. I když je malá, její hmotnost nepřekračuje ani 30 gramů, v těle vykonává významnou funkci. Štítná žláza je zodpovědná za produkci hormonů, jako je trijodthyronin, tyroxin nebo kalcitonin. Právě tyto hormony normalizují práci klíčových systémů v těle a dohlížejí na jejich homeostázu.

Doporučený článek:  Problémy v ústech mohou mít souvislost nejen s nevhodnou hygienou

Bohužel štítná žláza často nefunguje správně a to ovlivňuje fungování klíčových funkcí v našem těle. Snad nemusíme nikoho přesvědčovat, že správně vyvážená a zdravá strava je klíčem k udržení plného zdraví. Když věnujeme pozornost tomu, co konzumuje, nepomáháme jen naší štítné žláze, ale našemu celkovému zdraví. Jídlo, které tvoří naše menu, by mělo obsahovat všechny živiny, máme-li ale problém se štítnou žlázou, měli bychom zvýšit příjem jódu, selenu a vitamínů D a C.

Zdroj obrázku: Freepik

Stres oslabuje stav štítné žlázy

Stres je stav, který nás často doprovází během celého dne. Dlouhodobý stres je ovšem velmi destruktivní pro naše zdraví a psychickou pohodu. Nejvíce dokáže postihovat nervový systém, ale může také snížit imunitu, a tím otevřít cestu patogenům. Samozřejmě, že tím vším ovlivňuje i stav štítné žlázy a způsobuje její nesprávnou funkci. V takovém případě je nejlepší zapomenout na nepříjemné zážitky a vsadit na procházku v přírodě nebo jinou fyzickou aktivitu.

Doporučený článek:  Meloun má průměrný glykemický index, jíst ho mohou i diabetici

Toxiny nás obklopují každý den. A to nejen v podobě znečištěného prostředí, ale také ve formě cigaret a alkoholu. Všechny tyto stimulanty negativně ovlivňují naše orgány, hlavně srdce, játra a štítnou žlázu. Oslabují jejich účinek a zvyšují riziko nebezpečných chorob. Zbavením se toxinů se staráte o zdraví své štítné žlázy. Pokuste se omezit zdraví škodlivé stimulanty a snažte se trávit čas na čerstvém vzduchu. Domů si také můžete pořídit několik filtračních rostlin jako aloi, okřídlený květ nebo sansevieru.

Zdroj: https://www.btf-thyroid.org/what-is-thyroid-disorder