Zajímavosti, Zdraví

7 znaků prozradí, že jste v tom. Ranní nevolnosti nejsou jediné

Tušíte, že byste mohla být těhotná, ale na těhotenský test je ještě příliš brzo? Rané příznaky těhotenství se mohou u každé ženy mírně lišit. Jak tedy poznáte, že se brzy stanete matkou? Objevte sedm nejčastějších příznaků raného těhotenství!

Ranní nevolnosti

Tento příznak asi většina z nás dobře zná z filmů a seriálů. Hrdinka se ráno probudí, zakryje si ústa rukou a běží na záchod. Právě ranní nevolnost a zvracení jsou příznaky nejčastěji spojované s počínajícím těhotenstvím. Vyskytují se však vždy? Dnes víme, že postihují asi 60 % nastávajících maminek.

Doporučený článek:  Některé druhy chleba mají vyšší glykemický index

Vyšší tělesná teplota

Pokud sledujete svůj cyklus pomocí teploměru, zaznamenáte od okamžiku oplodnění zvýšení teploty asi o půl stupně Celsia. Pocitově vám také může být výrazně tepleji a možná budete odkládat vrstvy oblečení.

Únava

Už od prvních okamžiků těhotenství se můžete cítit unavená. Není divu, vždyť vaše tělo právě teď pracuje na plný výkon. Těhotné ženy si také stěžují na ospalost, podrážděnost a celkovou sklíčenost. To je pravděpodobně způsobeno velkým zvýšením progesteronu, který zpomaluje metabolismus.

Doporučený článek:  Pot všechno prozradí. Specifický zápach ukazuje na skladbu jídelníčku nebo vážné onemocnění
Zdroj obrázku: Freepik

Změny chuti k jídlu

V raných fázích těhotenství můžete mít hlad, ale těhotné ženy si častěji stěžují na nedostatek chuti k jídlu – zvláště pokud jsou přítomny také ranní nevolnosti a zvracení. Během prvního trimestru se také mohou objevit zvláštní chutě.

Zvětšení a citlivost prsou

Další změnou mohou být zvětšená a citlivá prsa. Většina žen zažívá stejný pocit jako před menstruací, ale pokud jste těhotná, vaše prsa jsou obvykle ještě citlivější. Také prsní dvorec se zvětšuje a tmavne. Můžete cítit nepříjemné brnění, a dokonce mít i bolestivé bradavky.

Doporučený článek:  Oblíbené návyky zkracují život až o 7 let. Vliv má poloha při spánku i slunce

Časté močení

Několik týdnů po početí si můžete všimnout potřeby chodit na toaletu častěji. Je to kvůli změnám v endokrinním systému a zvětšující se děloze, která tlačí na močový měchýř.

Žádné měsíční krvácení

Navzdory nepohodlí, které obvykle předznamenává příchod menstruace, žádné krvácení nepřijde. Tento příznak je však relevantní pouze za předpokladu, že máte pravidelný cyklus.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/getting-pregnant/in-depth/symptoms-of-pregnancy/art-20043853