Rady a tipy, Zdraví

Křehké a lámavé nehty uzdraví domácí výživná péče

Pokud vás trápí křehké a lámavé nehty, je čas na to, něco změnit. Lámavých nehtů se zbavíte velmi snadno a není k tomu potřeba pojídat žádné drahé doplňky stravy z lékárny. Stačí upravit svůj životní styl a pár dalších věcí. Pak už můžete jen sledovat, jak se vaše nehty přetváří v pevné, které si můžete bez obav nechat narůst i delší. Co všechno lze doma pro nehty udělat, abyste zlepšili jejich stav? Postačí, když se budete svým nehtům více věnovat a dopřejete jim takové látky a minerály, které opravdu potřebují.

Doporučený článek:  Kvalita spánku rozhodne o celém dalším dni. Dostatečná doba odpočinku nejde ničím ošidit
Zdroj obrázku: Freepik

Zapomeňte na intenzivní péči

Pokud si po přečtení prvního odstavce tohoto článku říkáte, že se svým nehtům věnujete dobře a nevíte, v čem by mohla být chyba, možná je to právě tím, že se jim věnujete až příliš. Péče o nehty nesmí být málo, ale nesmíte to s ní ani přehánět. Časté nanášení gelu či ochranného bezbarvého laku může nehty poškodit stejně dobře, jako jim přiměřené množství pomůže. Může se ale také jednat o nedostatek minerálů a vitaminů. Nejčastěji nehtům chybí hořčík, vápník a zinek.

Doporučený článek:  Popraskané paty jsou odrazem jídelníčku. Tělu chybí důležité živiny a volá o pomoc
Zdroj obrázku: Freepik

Přírodní péče o křehké nehty

Ať už jsou vaše nehty oslabené z jakéhokoli důvodu, použít můžete přírodní a neinvazivní metodu, kterou je jablečný ocet. Jedná se o velmi levné, rychlé a účinné ošetření, které jistě zvládnete sami doma. Kromě jablečného octa budete potřebovat už jen obyčejnou vodu z kohoutku. Z těchto dvou ingrediencí utvořte roztok v poměru 1 : 1. Nehty by měly být do tohoto roztoku namočeny každý den na dobu 10 minut, dokud vaše obtíže nezmizí. Jablečný ocet je skvělým zdrojem vitaminů a minerálů, které právě nehty potřebují. Kromě toho má ale také dezinfekční vlastnosti, které nehtům pomohou, pokud za jejich křehkost a lámavost může nějaké infekční onemocnění. Jestliže máte problém s vůní jablečného octa, vyzkoušejte pro nos příjemnější variantu a kupte si esenciální olej z čajovníku, kterým byste měli nehty každý den potřít, nechat 10 minut působit a olej spláchnout. Do oleje z čajovníku můžete také přidat pár kapek vitaminu E, ale není to nutné.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/split-nail#causes