Nezařazené

Kočičí jídelníček není žádná alchymie. Na prvním místě maso, mléko raději vůbec

Kočky byste měli krmit jen stravou, která je pro ně určená. Určitě jim do tlamy nepatří zbytky našeho jídla, což se bohužel často stává. Základem stravy domácího mazlíčka jsou kvalitní granule, konzervy nebo syrové maso. Jedině tak dostane kočka do těla potřebné živiny, které potřebuje ke zdravému životu.

Kočka je od přírody dravec, potřebuje jídlo s vysokým podílem masa

Kočka je dravec, potřebuje k životu hodně masa. Je to jednoduché pravidlo, na kterém byste měli při krmení kočky myslet. Co jiného ještě musí její strava obsahovat? Možná budete přemýšlet, jestli ji krmit suchým, nebo mokrým krmivem. Kočka by měla mít k dispozici obojí. Granule si totiž dopřávají během dne jako pochoutku, ale základem by mělo být právě maso.

Doporučený článek:  Jak bojovat proti nevzhledným striím?

Jestli kočka granule nechce nebo má zdravotní problémy, které jí nedovolí suché krmivo konzumovat, musíte přejít na mokrou stravu. Ta by měla tvořit velkou část denní dávky krmiva. Mnoho lidí ale nevolí syrové maso, protože si myslí, že je drahé. Není to ale pravda, protože pokud koupíte kvalitní maso, kočkám bude stačit menší množství než u nekvalitních konzerv a paštik. Ty ze supermarketů kolem masa možná jen prošly, obsahují maximálně 4 % masa.

Zdroj obrázku: Freepik

Kočce nedávejte mléko, protože ho neumí strávit

Kočky, které jsou venku, možná milují mléko, jsou na něj zvyklé a problémy jim nedělá. Mléko by se ale kočkám podávat nemělo, protože některé mají citlivější žaludek a mléko jim může zadělat na zdravotní potíže. Pokud kočka dostává správné krmivo, nemusíte ho ničím přilepšovat. Stačí jí obyčejná voda, ale pokud jí občas chcete dopřát, kupte speciální kočičí mléko.

Doporučený článek:  Špatní lékaři předepisují na deprese jenom chemii. Ti chytří doporučí lidem otevřít okno a dobře se najíst

Při koupi krmiva koukejte hlavně na složení a kalorickou hodnotu. Kočky nejlépe stráví bílkoviny z drůbeže, drůbežích jater a jehněčího masa. Je dobré kočce dávat krmení ve stejnou dobu, ať si na to zvykne a nedožaduje se jídla v jiný čas, kdy vy připravujete jídlo pro rodinu.

Zdroj: https://www.vet.cornell.edu/departments-centers-and-institutes/cornell-feline-health-center/health-information/feline-health-topics/how-often-should-you-feed-your-cat