Stravování, Zajímavosti

Keto dieta nepatří mezi zdravé způsoby hubnutí

Způsob stravování, který mají známé hvězdy, nepatří mezi ty nejzdravější. Proto byste se v otázce stravování neměli řídit módními hity. Základem by měla být vyvážená a pestrá strava. Díky ní budete mít štíhlou linii a vyhnete se mnoha chorobám.

Každý rok je publikována nejnezdravější dieta

U. S. News and World Report každý rok publikuje nejzdravější a nejnezdravější dietu. Začátkem roku se objevil poslední seznam, ve kterém je k překvapení některých lidí poslední příčka obsazena stravou, která je populární mezi celebritami. Při vytváření seznamu nejzdravějších diet se berou v úvahu mnohé faktory. Zdravotní výhody, snadné dodržování menu, rozmanitost výrobků a obsah jednotlivých potřebných makro- a mikroelementů, to vše se při vytváření zohledňuje.

Doporučený článek:  Trendy ve stravování se mění. Do popředí se dostává čisté jídlo a rostlinné alternativy

Na samém konci nejnovějšího seznamu U. S. News and World Report se umístila ketogenní dieta, která je často doporučována celebritami. Používají ji mimo jiné také Kourtney Kardashianová, Gwyneth Paltrowová a Halle Berryová. Tato dieta se řadí mezi nejméně zdravé. Důvodem je nevyváženost a chybějící elementy, které jsou potřebné pro správné fungování lidského organismu.

Zdroj obrázku: Freepik

Může představovat zdravotní riziko

Vysazení uhlohydrátů může vést k přechodným bolestem svalů, bolestem hlavy, únavě a duševní nepohodě. Keto dieta může představovat zdravotní riziko, zejména u lidí s různými zdravotními problémy. Konkrétně jsou to lidé, kteří mají onemocnění ledvin nebo jater. Ti by se této dietě měli raději úplně vyhnout. Někteří odborníci dokonce varují, že tato dieta může vést ke ztrátě svalové hmoty.

Doporučený článek:  Mateřský instinkt jako mýtus: bezdětné ženy jsou stále vnímány v negativním světle

Za nejzdravější dietu letošního roku je považována středomořská strava. Díky výhodám této kuchyně se předpokládá, že se stane novým hitem. Nabízí řadu zdravotních výhod, včetně hubnutí, lepších funkcí srdce a mozku. Může také pomoci předcházet rakovině a přispět k boji proti cukrovce. Předtím, než začnete jakékoli pokusy se svou stravou, poraďte se se svým lékařem.

Zdroj: https://www.health.harvard.edu/topics/diet-and-weight-loss, https://health.usnews.com/best-diet/best-diets-overall, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9312449/, https://www.healthline.com/nutrition/dangers-of-keto-diet, https://www.hsph.harvard.edu/nutritionsource/healthy-weight/diet-reviews/mediterranean-diet/